مشکل پینک اسکرین یا صورتی شدن صفحه نمایش در برخی از وسیله های آیفون ۱۳ گزارش شد

مشکل پینک اسکرین یا صورتی شدن صفحه نمایش در برخی از وسیله های آیفون ۱۳ گزارش شد

مشکلی که پینگ اسکرین یا صورتی شدن صفحه نمایش نام گرفته تعداد اندکی از کاربران آیفون ۱۳ را تحت تاثیر قرار داده است. در این مشکل صفحه نمایش آیفون به طور کامل با روشنایی زیاد یکرنگ شده و هیچ  اپلیکیشن دیگری نشان داده نمی شود. تیم پشتیبانی اپل عقیده دارند که این یک مشکل نرم‌افزاری است و به هیچ وجه مربوط به اشکال سخت افزاری نیست.

به فاصله کوتاهی پس از آغاز فروش مدل های آیفون ۱۳ پرو و  آیفون ۱۳ در اواخر ۲۰۲۱ تعداد اندکی از کاربران بر روی گوشی های همراه خود دچار مشکل پینک اسکرین یا صورتی شدن صفحه نمایش شدند. در صفحه فروم پشتیبانی اپل نمونه‌های عکسهای متعددی از این مشکل توسط کاربران منتشر شده است که علائم و حالت های مختلف پینک اسکرین، هنگ کردن یا فریز شدن صفحه نمایش را نشان می دهند.  برخی از کاربران ادعا می کند که با ریست کردن بخش تنظیمات آیفون مشکل برطرف می شود، در صورتی که برخی دیگر با اپل تماس گرفته و توانسته اند وسیله خود را با آیفون جدید عوض کنند.

بر اساس گزارشی از منابع خبری MyDrivers تعدادی از کاربران چینی نیز از این مشکل رنج می‌برند و به نظر می‌رسد که اپل از این عارضه نیز خبر دارد. یکی از مسئولان بخش پشتیبانی مشتریان در این مورد می گوید که از جانب اپل هنوز تاییدیه ای در این مورد دریافت که این یک مشکل سخت افزاری باشد و بنابر این تا حد زیادی می‌تواند مربوط به اشکالات نرم افزاری باشد.

این ادعا که مشکل اخیر را مربوط بخش نرم افزاری می داند منطقی است زیرا در عکس ها و اسکرین شات های منتشر شده از نمایشگر های دارای مشکل پینک اسکرین هنوز آیکون هایی مانند سیگنال و نشان دهنده های باتری در نمایشگر در رنگ سفید دیده می شوند. در حالی که اگر این مشکل مربوط به عارضه سخت افزاری می شد این آیکون ها نیز قابل دیدن نبودند. بهترین پیشنهاد و توصیه در این مورد این است که از داده‌های خود بکاپ گرفته و  آیفون خود را فکتوری ریست نمایید و در نهایت آن را به آخرین نسخه ios آپدیت کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.