مشکل قطع خودکار وای فای در به‌روزرسانی پنجم بتای توسعه‌دهندگان ios 14.7 برطرف شد

مشکل قطع خودکار وای فای در به‌روزرسانی پنجم بتای توسعه‌دهندگان ios 14.7 برطرف شد

نسخه پنجم بتای سیستم عامل iOS 14.7 مشکل مربوط به باگ نرم افزاری در بخش اتصالات وای فای را که به طور خودکار باعث قطع ارتباطات وای فای می‌شد را حل نموده است.

هفته پیش یک محقق امنیتی وب متوجه شد که وقتی که در انتخاب نام هات اسپات وای فای از حروفی مانند درصد % استفاده شود باعث بروز اختلالات اتصالات وای فای شده و در نهایت باعث قطع خودکار آن می‌گردید که این به نظر می‌رسد در آخرین به روزرسانی این سیستم‌ عامل برطرف گردیده است.

امروز یکی از کارشناسان با اشتراک ویدیوی توضیح داد که تغییرات متعددی در نسخه ۵ بتای iOS 14.7 ایجاد شده است که یکی از آنها مربوط به رفع مشکل باگ وای فای می‌باشد. قبل از این نیز در هنگامی که در وسایل آیفون و آیپد کاربران برای اتصال به وای فای از حرف درصد استفاده می کردند باعث بروز اختلالاتی در اتصالات وای-فای می‌شد.

این باگ در نسخه جدید توسعه دهندگان این سیستم‌ عامل ظاهراً برطرف شده است و همینطور در سیستم عامل iOS 15 نیز به نظر می‌رسد چنین مشکلی دیگر وجود ندارد. بنابراین اگر شما در انتخاب نام وای فای قبل از این از نام هایی نظیر %secretclub%power استفاده می‌کردید این باعث غیر فعال شدن کامل وای فای می‌شد، به طوری که دیگر اتصال مجدد به وای فای نیز امکان پذیر نبود و فکتوری ریست وسیله نیز تنها روشی بود که می شد به صورت موقت این مشکل را برطرف نمود.

این گونه مشکل ها عموماً به دلیل آن است که استفاده از حروف خاص مانند درصد، دلار و غیره به دلیل آنکه در سیستم‌ها و زبان‌های کدنویسی از مفهوم های خاصی برخوردار است می‌تواند باعث اجرای فرمان هایی به صورت خودکار در سیستم شود و یا اختلالاتی را در آن به وجود یا بیاورد. ظاهرا اپل به سرعت تصمیم گرفت این مشکل را با اولویت بالا حل کند و ظاهراً در نسخه اصلی سیستم عامل ۱۴.۷ که قرار است در روزهای آینده منتشر شود این مشکل حل شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.