مشکلات مربوط به ورود به اکانت سرویس آی‌کلاد اپل باعث بروز برخی مشکلات فعال سازی و تنظیمات در محصولات جدید اپل شد 

مشکلات مربوط به ورود به اکانت سرویس آی‌کلاد اپل باعث بروز برخی مشکلات فعال سازی و تنظیمات در محصولات جدید اپل شد 

در روز ۲۴ دسامبر برای مدت ۳۲ ساعت سرویس آی کلاد اپل دچار مشکل شد به طوری که به دلایل نا معلومی کاربران در طول این مدت قادر به فعال سازی اکانت خود و تنظیم وسایل متصل به این اکانت نبودند. اما به نظر می رسد این مشکل در روز ۲۶ دسامبر رفع گردیده است.

بر اساس  گزارش‌های منتشر شده در ساعت ۴:۴۵ صبح روز کریسمس به دلایل نامشخصی اکانت آی کلاد اپل در مرحله ثبت نام و فعال سازی دچار مشکل گردید. برخی از کاربران به خصوص آنهایی که محصولاتی نظیر آیفون، اپل واچ و هوم پاد مینی را در روز کریسمس به عنوان هدیه دریافت کرده بودند گزارش دادند که در ارتباط با فعال سازی وسیله هایشان دچار مشکل شدند.

بعضی از آنها اعلام کردند که برای ایجاد اکانت آی کلاد زمان زیادی مجبور به انتظار شده و همین طور برای تنظیم وسیله جدید خریداری شده خود بارها این پیام خطا و عدم موفقیت را دریافت کردند.

بر اساس بروزرسانی های منتشر شده در توییتر اپل، ظاهراً این شرکت از مشکل اخیر نیز آگاه شد و از این لحاظ توانست در طی مدت ۳۲ ساعت این مشکل را رفع نماید. اپل در توییتر خود این طور نوشت:  به دلیل حجم زیاد تقاضا ها و ترافیک بسیار بالا برای ایجاد اکانت های جدید ما دچار مشکلاتی برای فعال سازی اکانت کاربران جدید شده ایم. لطفاً بعد از چند ساعت دوباره تلاش کنید.

با توجه به فروش آخرین سری های آیفون یعنی آیفون ۱۲ پیش‌بینی می‌شد که در این فصل تعطیلات اپل در روی سایت‌ها و سرویس های خود ترافیک بالایی را متحمل شود. البته یکی دیگر از دلایل این مشکلات تغییرات به وجود آمده در زمان رونمایی و همین طور عرضه محصولات اپل به بازار است که امسال به دلیل شرایط اپیدمی به موقع خود برگزار نگردید و اپل مجبور شد که یک سری از محصولات خود را با هم روانه بازار کند. علاوه بر این محصولات دیگری نظیر هوم پاد مینی  و هدفون تازه به بازار آمده ایرپاد مکس نیز به نظر می رسد در طول تعطیلات از فروش بالایی برخوردار شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *