مشتریان اپل در ترکیه با درهای بسته فروشگاه های اپل در این کشور مواجه شدند

مشتریان اپل در ترکیه با درهای بسته فروشگاه های اپل در این کشور مواجه شدند

مشتریان اپل در ترکیه به علت به تعلیق درآمدن فروش محصولات آنلاین اپل در این کشور در موقع مراجعه به فروشگاه های اپل استور با درهای بسته مواجه شدند. اما هنوز مشخص نیست که چرا فروشگاه های اپل استور نیز در این کشور به حالت تعلیق درآمده اند چرا که اپل فقط فروش آنلاین محصولات را در این کشور فعلاً متوقف نموده است.

بر اساس گزارش مک ریپورت این تعلیق و توقف در فروش به علت نوسانات بسیار سریع  ارزی به علت سقوط لیر ترکیه در چند روز اخیر به وقوع پیوسته است و بر این اساس کارمندان فروش می گویند که فروشگاه های اپل تا زمانی که اقتصاد ترکیه به یک ثبات نرسد فروشگاه باز نخواهد شد. یک منبع دیگر در ترکی ادعا می‌کند که فروشگاه های اپل استور در ترکیه امروز به فروش برخی محصولات پرداختند و این تعلیق ها به این دلیل است که  فروشگاه‌ها موجودی خود را تمام کردند و منتظر رسیدن محصولات جدید از تامین کننده ها می باشند.

در حال حاضر محصولات اپل به دلیل کمبود قطعات با بحران تولید مواجه می باشد و فروشگاه‌های اپل از لحاظ فروش محصولات با محدودیت‌هایی روبرو هستند. تصاویری که توسط منبع خبری مک ریپورت ارسال شده است مشتریان را در حال انتظار در صف های طویل در بیرون دو فروشگاه اپل استور در بزرگترین شهر این کشور استانبول نشان می دهد.

بر اساس این گزارش مشتریانی که با وقت قبلی نوبت گرفته‌اند اجازه ورود به فروشگاه‌ ها را دارند ولی مشتریانی که فقط به قصد خرید محصولاتی نظیر آیفون آیپد و مک به فروشگاه ها آمده بودند اجازه ورود و خرید نداشتند. بر اساس این گزارش برخی از کارمندان فروشگاه های اپل به مشتریان گفته اند که بعد از بازگشایی فروشگاه با افزایش قیمت بسیار زیاد محصولات به دلیل بحران شدید لیر در این کشور مواجه خواهند شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.