مرورگر کروم در تست سرعت Speedometer سریعتر از سافاری ظاهر شد

مرورگر کروم در تست سرعت Speedometer سریعتر از سافاری ظاهر شد

گوگل امروز اعلام نمود که قابلیت های جدیدی را برای مرورگر کروم در جهت افزایش قدرت عملکرد آن در کامپیوترهای مک اینجا کرده است و از آن طریق توانسته با استفاده از این مرورگر امتیاز بیشتر از ۳۰۰ را در تست بنچمارک Speedometer به دست بیاورد. گوگل امروز در بلاگ منتشر شده در سایت کرومیوم توضیح داد که در ارتباط با بهبود رسانی‌های تکنیکی که در طی چند ماه اخیر بر روی مرورگر انجام شده است  تا آن را تبدیل به سریعترین مرورگر ممکن نماید.

در این مورد گوگل اضافه می‌کند که جدیدترین نسخه به نام M99 نامگذاری شده و قادر است در تمام پلتفرم ها تا حد قابل ملاحظه‌ای سرعت مرورگر و وبگردی را برای کاربر افزایش دهد. در این مورد گوگل اضافه می‌کند که قابلیتی به نام ThinLTO را در نسخه M99 فعال نموده است و تکنیک جدیدی را برای بهبود بخشیدن به سرعت مرورگر اضافه کرده است که باعث می شود کدها با اولویت بیشتری در جهت افزایش سرعت لود شوند. و نتیجه آن در حقیقت یک افزایش سرعت و عملکرد بسیار زیاد می باشد که باعث می‌شود کروم ۷ درصد سریع‌تر از سافاری ظاهر شود.

از آنجا که مرورگر کروم در اواخر ۲۰۲۰ برای کامپیوتر های مک  با چیپ M1 منتشر شد در طی این ۱۵ ماه توانسته از ۴۳ درصد قابلیت و سرعت مرورگر را در این محیط افزایش دهد. بر اساس ادعای گوگل،  کروم در حال حاضر ۱۵ درصد از لحاظ قابلیت ها و پردازش های گرافیکی سریعتر از سافاری عمل می کند. گوگل در ادامه افزود که با تلاش هرچه بیشتر در جهت سرعت و عملکرد این مرورگر گام بردارد.

به دنبال نارضایتی های زیادی که در ارتباط با کند بودن این مرورگر در طی سال‌های گذشته وجود داشته است این کمپانی چند سال اخیر تلاش کرده تا بهبود رسانی‌های عمده‌ای را در زمینه سرعت مرورگر کروم انجام دهد. به خصوص در محیط های آندروید و ios شاهد تغییرات بسیار چشمگیری در زمینه نحوه لود شدن و سرعت لود شدن صفحات وب در مرورگر کروم بوده‌ایم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.