مرورگر مایکروسافت Edge برای مک ویژگی ها و قابلیت های جدیدی را دریافت نمود

مرورگر مایکروسافت Edge برای مک ویژگی ها و قابلیت های جدیدی را دریافت نمود

مایکروسافت مرورگر خود  Edge را برای کامپیوترهای مک با چندین قابلیت جدید به روزرسانی نمود. از جمله این قابلیت‌های جدید می‌توان به قابلیت sleeping tabs، پسورد سازخودکار و قالب های تصویری جدید و برخی قابلیت های دیگر اشاره نمود.  قابلیت زبانه‌های خفته sleeping tabs از طریق کنترل فعالیت زبانه های غیر فعال در قسمت پیش زمینه باعث بهبودی عملکرد مرورگر می شود. این قابلیت اختیاری بوده و می تواند در قسمت تنظیمات مرورگر فعال یا غیر فعال شود.

با این وجود از طرف دیگر ویژگی پسورد ساز خودکار به کاربران این اجازه را می دهد که در لحظه‌ی اولین ورود به اکانت کاربری هر وب سایتی برای آن ها پسورد پیچیده و ایمنی را تولید نماید و هر زمان که کاربر بخواهد پسورد موجود را تغییر دهد نیز به کاربر در ایجاد یک پسورد جدید مطمئن و ایمن کمک می کند.

Edge  همچنین در به‌روزرسانی جدید کاربران را در صورت دسترسی  به پسورد شان توسط هر منبع و یا وب سایتی در اینترنت آگاه می کند. این ویژگی مشابه با قابلیتی است که اخیراً اپل در مرورگر سافاری اضافه نموده است. علاوه بر این بخش مربوط به جستجو در ناحیه سایدبار نیز در مرورگر Edge نتایج جستجو را نشان می دهد. در روزرسانی جدید کاربران می‌توانند در هنگام نشان دار کردن یک کلمه و سپس راست کلیک در هر صفحه وب سایتی به سرچ و تحقیق بیشتر در مورد آن کلمه بپردازند.

علاوه بر این یک پنل کناری در این لحظه باز خواهد شد که نتایج مربوط به عمل جستجو را نشان می‌دهد. بنابراین کاربران بدون اینکه بخواهند از صفحه وب سایت که در آن هستند خارج شوند می توانند نتایج سریع جستجوی خود را در بخش کناری مشاهده نمایند.

مایکروسافت Edge قصد آن دارد که با به روز رسانی های جدید و مداوم بتواند رضایت بیشتر کاربران را فراهم نموده و از این جهت سعی کرده است که با سازگاری بیشتر با سیستم عامل های مک های اپل سیلیکون نیز بتواند تا حد زیادی این دسته از کاربران مک را نیز به سمت خود بکشاند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *