مرورگر سافاری در iOS ۱۵.۴  بدون نام کاربری پسورد ها را دیگر ذخیره نمی کند

مرورگر سافاری در iOS ۱۵.۴  بدون نام کاربری پسورد ها را دیگر ذخیره نمی کند

در سیستم های عامل ‏ios ۱۵.۴ و iPadOS 15.4 اپل تغییرات کوچکی را در زمینه ی نحوه ذخیره شدن پسورد ها در مرورگر سافاری اعمال نموده است. در حال حاضر سافاری بدون استفاده از نام کاربری قادر است که پسورد ها را ذخیره کند که می تواند باعث سردرگمی هایی برای کاربر شود. اما در نسخه های بتای عمومی جدیدی که برای این سیستم عامل منتشر شده است این مشکل به طور کامل رفع شده است.

در سیستم‌های عامل iOS 15.4 و iPadOS 15.4 وقتی که شما می خواهید که پسوردی را به اکانت آیکلاد خود اضافه کنید پس از اضافه نمودن پسورد سافاری یک صفحه دیگر را برای شما باز می کند که از شما درخواست انتخاب نام کاربری می کند و در نهایت این پسورد شما می تواند با نام کاربری مربوطه برای ورود به وبسایت مربوطه در آینده ذخیره شود. جزئیات مربوط به این تغییر توسط یکی از کارمندان اپل در بخش سافاری به نام Ricky Mondello به اشتراک گذاشته شده است.

بعد از آنکه کاربری در توییتر از او در این باره می پرسد او این طور توضیح می دهد که اپل نحوه نگرش خود را برای ذخیره نمودن پسورد ها در سافاری و بخش Keychain سافاری تغییر داده است و از این به بعد دیگر پسورد ها بدون استفاده از نام کاربری قابل ذخیره نمی شوند. در سیستم عامل ios ۱۵.۴ یک بخش به  Keychain سافاری اضافه شده است که به کاربر اجازه می دهد تا هشدارهای مربوط به تغییر پسورد ها را مخفی کند. بنابراین در آپدیت های جدید بتا چندین خصوصیت مفید اضافه شده است که کاربران می توانند پس از نصب این نسخه های عمومی از آنها بهره ببرند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.