مردی از اپل برای غیر فعال نمودن اپل آیدی خود که در آن به اندازه ۲۴ هزار دلار محتوا وجود داشت شکایت کرد

مردی از اپل برای غیر فعال نمودن اپل آیدی خود که در آن به اندازه ۲۴ هزار دلار محتوا وجود داشت شکایت کرد

اپل اخیراً در معرض شکایت‌نامه جدیدی قرار گرفته است که مربوط به یکی از قوانین و مفاد قوانین و مقررات استفاده از پلتفرم خود می باشد.  مطابق با آن موازین به این شرکت اجازه می‌دهد که بتواند اپل‌ایدی هر شخص را بنا به صلاحدید خود اگر عمل کاربر را غیر قانونی یا نامناسب تشخیص می‌دهد به پایان برساند و آن را غیرفعال کند.

این شکایت نامه که روز سه شنبه در کالیفرنیا به ثبت رسید ادعا می کند که اپل بدون اعلام قبلی اپل آیدی یک شخصی را غیر فعال نموده است و از این لحاظ آن شخص دیگر نمی تواند به مطالب و محتویات موجود در آن دسترسی پیدا کند. محتویات شخص شامل کلیه مطالب و خدماتی است که شخص آن را با مقدار زیادی پول خریده است.

با وجود آنکه در مفاد قوانین و مقررات اپل آمده است این کمپانی حق این را دارد که بتواند اپل آیدی هر شخصی را بر اساس صلاحدید خود غیرفعال کند، شکایت اخیر ادعا می‌کند که اپل فقط می تواند در صورتی به غیرفعال کردن اپل آیدی بپردازد که با مدارک کامل نسبت به آن شخص مظنون باشد.

علاوه بر آن شاکی ادعا می کند که کاربرانی که از محصولات و وسیله های اپل مانند آیفون استفاده می کنند با عدم دسترسی به اپل آیدی همه محتوای با ارزش خود را به طور کامل از دست می دهند.  چرا که آنها دیگر قادر به دسترسی به خدمات اپل و همین طور خرید محتوای مورد نظر خود نخواهند بود. شخص شاکی در این پرونده متیو پرایس نام دارد که بر اساس گزارشات حدود ۲۵ هزار دلار محتوا متصل به  اپل آیدی خود داشته است.

وقتی که اپل تصمیم گرفته اپل آیدی این شخص را غیرفعال کند، او تمام دسترسی به محتوای خود را به مطالب خود از دست داد. بر اساس ادعای این شخص شاکی ۲۵ هزار دلار محتوا مربوط به کلیه اپلیکیشن‌ها، خریدهای داخل اپلیکیشنی، برنامه ها و همینطور افزونه های مربوط به این پلتفرم می باشد و در کنار آن سایر خدماتی که هر کس باید بپردازد تا  خدمات اپل استفاده کند این پرونده شکایت به طور مشخص اشاره نمی‌کند که چرا اکانت این شخص غیر فعال شده است اما ادعا می‌کند که اپل بدون هیچگونه اخطار قبلی و یا توضیحی در مورد این عمل به این کار دست داده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *