مدیر عامل لوسید موتورز ورود اپل را برای تولید اپل کار خوش آمد گفت

مدیر عامل لوسید موتورز ورود اپل را برای تولید اپل کار خوش آمد گفت


شرکت خودروسازی الکتریک استارتاپ لوسید موتورز در بیانیه ای رقابتی را که بر اثر ورود اپل به صنعت خودروسازی به وجود خواهد آمد را خوشامد گفت و از آن استقبال کرد. بیتر رالینسون اعتقاد دارد که بازار صنعت خودروسازی جا برای چندین بازیگر جدید دارد و اپل می‌تواند یکی از آنها باشد.

او در این مورد می‌گوید ما رقابت حاصل از شرکتی مانند اپل را خوشامد می گویم.  در حال حاضر صنعت خودروسازی اساس رقابت تکنولوژیک به پیش می‌رود و تسلا به این امر واقف است همانطوری که شرکت لوسید این را دریافته است و فکر می‌کنم که این همان چیزی است که ما را از سایر شرکت‌های خودروسازی سنتی متمایز می کند.

شایعات بسیار زیادی در ارتباط با جستجوی اپل برای یافتن شریکی برای ساخت اتومبیل خود بر سر زبان ها بوده است. قبل از این شایعات مربوط به مذاکرات اولیه میان شرکت خودروسازی کره‌ای هیوندای و کیا مطرح بود اما این شرکت به سرعت هر گونه مذاکره را رد نمود. ولی شرکت کیا ممکن است هنوز بخواهد پتانسیل لازم را برای شراکت با اپل در مورد ساخت اتومبیل نقلیه برقی اپل را داشته باشد.

از طرف دیگر تحلیل گران شرکت های صنعت  اتومبیل سازی تا حد زیادی پتانسیل اپل برای تولید اپل کار و ایجاد انقلابی در آن را بسیار غیرمحتمل می نامند، زیرا که عقیده دارند صنعت خودروسازی بسیار پیچیده‌تر است و برای تازه واردها کار بسیار دشواری پیش روی آنهاست.

یکی از آنها می‌گوید که درست استکه همیشه جایی برای تازه واردها وجود دارد، اما هنوز بازار خودروهای برقی آن طور شکل نگرفته است که بتوان بر روی آن حساب را باز کرد. اخیرا نیز گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد اپل احتمالاً از تامین کننده با سابقه خود فاکس‌کان و یا شرکت اتومبیل سازی ماگنا برای ساخت این وسیله کمک بگیرو، اما هنوز لازم است تا این موضوع به طور رسمی تایید شود.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *