مدیر عامل اپیک گیمز حمله تازه‌ای را به اپل آغاز کرد

مدیر عامل اپیک گیمز حمله تازه‌ای را به اپل آغاز کرد

مدیر عامل اپیک‌ گیمز تیم سویینی امروز حمله تازه ای را به اپل آغاز کرد و خواستار اعمال که یک اپلیکیشن یونیورسال و منفرد برای تمام پلتفرم های گیمینگ شد. یک سال پیش بازی مشهور شرکت اپیک گیمز به نام فورتنایت موضوع دعوای قانونی میان اپل و شرکت اپیک گیمز و همینطور میان شرکت گوگل شد که بر سر میزان درصد کمیسیون بود. اپل از این شرکت ها در ازای خرید کاربران کمیسیون درخواست می‌کرد.

بعد از آنکه اپیک گیمز از قوانین اپ استور سرپیچی نمود و لینک مستقیمی را برای خرید کاربران در اپ استور اعمال نمود، این بازی توسط اپل از اپ استور برداشته شد و همینطور اکانت توسعه دهندگان اپیک نیز از این پلتفرم به طور کامل حذف کردید. پس از آن یک دو یک نزاع قانونی طولانی مدت میان این دو هنوز در جریان است که در این مورد اپیک گیمز مدعی است که اپل با ارائه قوانین ضد رقابتی و مونوپولی و اعمال سلطه خود رقابت سایر شرکت ها در اپ استور را محدود می کند.

در این مورد دادگاه در نهایت اپل را وادار نمود که به توسعه دهندگان اجازه دهد تا لینک هایی در اپ استور برای هدایت کاربران به خرید سرویس آنها در نظر بگیرد. اپیک گیمز نیز ملزم به پرداخت ۶ میلیون دلار غرامت به اپل شد. اما تیم سویینی در مصاحبه جدیدی در طی برگزاری کنفرانسی در سئول کره جنوبی اعلام نمود که اپیک گیمز در حال کار با توسعه دهندگان و ارائه کنندگان سرویس می باشد تا بتواند سیستمی را به وجود آورد که از طریق آن کاربران بتوانند تمام نرم افزارها را از یک مکان واحد خریداری کنند.

در این مورد اپیک گیمز در طول این مدت پلتفرم خود را به نام اپیک گیمز استور به وجود آورده است که تمام گیمر های PC می توانند با پرداخت کمیسیون از این پلتفرم استفاده کنند. در این مصاحبه جدید او اعلام کرد که دنیا در حال حاضر احتیاج به یک استوری و فروشگاه واحد دارد که با تمام پلتفرم ها کار کند. در حال حاضر مالکیت نرم افزار ها میان در میان ios ، اپ استور و اندروید گوگل به گونه ای تقسیم شده است و همین طور پلتفرم های دیگر نیز نظیر ایکس باکس، پلی استیشن و نینتندو سوییچ نیز وجود دارند که تمامی آنها باید تحت یک پلتفرم درآیند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.