مدیر عامل اپل تیم کوک دنیا را به حرکت به سمت اقتصاد فاقد سوخت های فسیلی فراخواند

مدیر عامل اپل تیم کوک دنیا را به حرکت به سمت اقتصاد فاقد سوخت های فسیلی فراخواند

مدیر عامل اپل تیم کوک در کنفرانس سالانه اقلیمی و محیط زیستی سازمان ملل دنیا را به سبز تر بودن فراخواند و در ادامه بیان نمود که دیگر صاحبان صنایع باید به فکر حرکت به سمت اقتصاد فاقد کربن یا سوخت های فسیلی باشند. کوک که در کنفرانس اقلیمی سازمان ملل در روز یکشنبه سخنرانی را اعلام کرد در حضور گروهی از رهبران کشورها، دنیا را به سمت حمایت از سوخت های سبز و سوخت های فسیلی فراخواند.

او در این کنفرانس بیان نمود که چطور اپل هم اکنون تولید قطعات محصولات خود نظیر آیفون وآیپد را از طریق سیستم های فاقد سوخت های فسیلی انجام داده و کارخانجات تولیدی اپل هم اکنون به سمت ۱۰۰ درصد استفاده از سوخت های غیر فسیلی در حرکتند. او هم چنین بیان داشت که تا سال ۲۰۳۰ این شرکت به طور کامل برای تولید همه محصولات اپل و قطعات مورد بی نیاز از مصرف  سوخت های فسیلی خواهد شد.

او هم چنین اظهار داشت که انتخاب میان هر اولویت مهم دیگری به جز آینده سیاره ما کاملاً اشتباه و دروغین است. این بدان معنی است که هیچ چیز دیگر اولویتی به جز داشتن جهانی شرایط اقلیمی سالم تر برای آینده این دنیا مهم تر نیست.

او گفت که هر نوآوری جدیدی تاکنون که برای کاهش استفاده از سوخت های فسیلی انجام شده است خود شاهدی بر این مدعاست و این انتخاب باید توسط کلیه صاحبان صنایع بزرگ مورد توجه اصلی قرار گیرد.

در این سمینار سالانه که برای پنجمین سال متوالی  در پاریس برگزار شد، هر ساله افراد جوان متخصص و اشخاص بزرگ تأثیرگذار افکار جدید خود را در جهت ایجاد یک جامعه شهری جهانی سالم ارائه می‌کنند. بسیاری از افراد شرکت کننده در این سمینار از تغییرات اقلیمی که در چند سال اخیر در آب و هوای دنیا داده شده است بسیار ناراضی و از عواقب طولانی مدت آن آگاهند.

اهداف جدید در این سمینار سالانه بر اساس تطابق و حرکت و همین طور حمایت‌های مالی برای به اجرا درآوردن موافقت پاریس می باشد که کلیه کشورهای عضو این موافقتنامه را به کوشش بیشتر برای اجرای اهداف این سمینار فرا می خواند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *