مدیرعامل شرکت فولکس واگن تصمیم اپل برای تولید اتومبیل خودران آینده را خوشامد گفت

مدیرعامل شرکت فولکس واگن تصمیم اپل برای تولید اتومبیل خودران آینده را خوشامد گفت

مدیرعامل فولکس واگن Herbert Diess در نوشته‌ای که در صفحه لینکداین خود منتشر نمود به پروژه ه تایتان اپل که در مورد ساخت اتومبیل آینده این شرکت می باشد به عنوان یک رقیب در صنعت اتومبیل سازی خوش آمد گفت.

روز دوشنبه گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه اپل ممکن است تا سال ۲۰۲۴ وسیله نقلیه ساخت خود را به بازار معرفی کند. این وسیله که اپل کار نامگذاری شده است می تواند دارای خصوصیات ویژه‌ای از قبیل تکنولوژی پیشرفته برای باتری باشد که قادر است انرزی وسیله نقلیه را مسافت بسیار زیادی با صرفه انرژی کم تامین کند.

مدیر عامل فولکس واگن در پست لینکدین خود در جواب به دانشجویی که در مورد پروژه تایتان اپل نظر او را خواسته بود به این صورت اعلام نمود: ما از رقبای جدیدی که بتوانند به تغییر شکل و تحول صنعت ما کمک نموده و قابلیت های جدیدی به آن اضافه کنند استقبال می کنیم و ورود آن ها را خوش آمد می گوییم. اعتبار فوق‌العاده شرکت اپل و همین طور توانایی این شرکت برای دسترسی به منابع مختلف برای ما قابل احترام است.

چالش واقعی در اینجاست که پر ارزش ترین شرکت جهان صنعت قصد پیوستن به صنعت اتومبیل سازی را دارد و این فرصتی است که شرکت های اتومبیل سازی بتوانند ارزش و اعتبار خود را بیش از پیش به دنیا معرفی کنند. شرکت‌هایی نظیر تسلا اپل و یا فولکس واگن قادر به چنین کاری هستند.

پتانسیل حرکت اپل به سمت ماشین های الکتریکی و بازار مربوط به آن توجه بسیار قابل ملاحظه‌ای را در میان متخصصین و کارشناسان و تحلیل گران در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است. سهام دار اپل مورگان استنلی عقیده دارد که اپل دارای عناصر کلیدی لازم برای موفقیت در صحنه اتومبیل سازی نیز می باشد.لازم به ذکر است اپل سیستم های الکترونیکی مرتبط با وسیله‌های نقلیه را از سال ۲۰۱۴ تولید نموده است در این مرحله قصد دارد که به ساخت وسیله نقلیه ساخت خود نیز اقدام کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *