مدیرعامل اپیک:  تصمیم قاضی برای توسعه دهندگان و مصرف کنندگان یک برد محسوب نمی شود

مدیرعامل اپیک:  تصمیم قاضی برای توسعه دهندگان و مصرف کنندگان یک برد محسوب نمی شود

نزاع قانونی طولانی مدت میان شرکت اپل و اپیک گیمز با رای دادگاه و قاضی گنزالس به مراحل نهایی رسید و بر این اساس رای دادگاه دقیقاً آنچه که کاملاً به نفع اپل و یا پیک باشد به نظر نمی رسد.

بر اساس این رأی جدید اپل دیگر مجبور نیست که اپلیکیشن های ترد پارتی را بر اساس آنچه که مورد نظرش بود مورد حمایت قرار دهد. اما بر اساس همین رای اپل مجبور است که دکمه لینک جداگانه ای را برای توسعه دهندگان در اپ استور ایجاد کند تا کاربران بتوانند با گزینه های مختلف خرید در سایت اپلیکیشن مورد مورد نظر تصمیم نهایی را خود بگیرند.

مدیرعامل شرکت اپیک گیمز در توییت جدیدی که منتشر نمود اعلام داشت که این شرکت از این رای دادگاه راضی نمی باشد و در حال حاضر هیچ گونه قصدی برای بازگرداندن فورتنایت به اپ استور ندارد. در ادامه اضافه نمود که رای امروز دادگاه یک برد برای مصرف کنندگان و توسعه دهندگان محسوب نمی‌شود. او همچنین گفت که فورتنایت در صورتی به اپ استور باز  خواهد گشت که اپیک بتواند در یک رقابت منصفانه گزینه های خرید را مشابه آنچه برای اپل وجود دارد در اختیار داشته باشد.

در حال حاضر هنوز به طور دقیق مشخص نیست که اپل چگونه باید به توسعه دهندگان این لینک خارجی را در اپل استور ارائه دهد و رای دادگاه چگونه به صورت تکنیکی در اپ استور به کار رود. این رای هنوز احتیاج به شفافیت های بیشتری دارد. بنابر این حکم جدید اپل هم چنان می تواند توسعه دهندگان را به خریدهای داخل اپلیکیشن که در اپ استور وجود دارد مجبور کند. اما این اجبار را برای اپل به وجود می‌آورد که گزینه های پرداختی جدید را نیز در کنار آنها داشته باشد.

اما آنچه که مشخص است این است که فورتنایت به زودی به محیط اپ استور باز نخواهد گشت و بازگشت فورتنایت بستگی به تصمیم اپیک نیز ندارد. بر اساس رای دادگاه اپیک گیمز قوانین مربوط به قرارداد میان اپل و اپیک و  موازین این شرکت را در اپ استور نغص کرده است و این تصمیم به اپل بستگی دارد که بخواهد اجازه به اپیک بدهد.

اگرچه اپیک گیمز با این تصمیم راضی به نظر نمی‌رسد، اما کمپانی های دیگر که در طول این مدت نیز با موازین اپل در اپ استور مخالفت داشتند از این تصمیم به گونه‌ای حمایت کردند. به عنوان مثال اسپاتیفای اعلام نمود که از این تصمیم راضی به نظر می‌رسد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.