مدیرعامل اپل تیم کوک قرار است در روز جمعه برای پرونده اپ ستور در دادگاه حاضر شود

مدیرعامل اپل تیم کوک قرار است در روز جمعه برای پرونده اپ ستور در دادگاه حاضر شود

تیم کوک مدیر عامل اپل قرار است بر اساس زمانبندی در دادگاه اپیک گیمز و اپل در روز جمعه برای پاسخ دادن به برخی سوالات و اعطای شهادت در ارتباط با اپ استور حاضر شود. در این مورد قرار است که موازین اپ استور با بازرسی‌های بسیار دقیق و توسط متخصصان صنعتی و عوامل اجرایی هر دو شرکت به بحث گذاشته شود.

مدیرعامل اپل انتظار می رود که در ارتباط با بحث های مختلفی نظیر ارزش‌های شرکتی و مراحل توسعه اپ استور و نحوه ارتباط آن با رقابت های صنعتی بطور مشروح صحبت کند. همچنین می‌خواهد دادگاه را متقاعد کند که تمام موازین اپ ستور نه تنها باعث  توقف رشد  توسعه‌دهندگان نمی باشد بلکه باعث سود رسانی و همینطور رشد و پرورش خلاقیت آنها نیز می‌شود.

اما اپیک در این مورد بیان می کند که اپل منوپولی را آورده است که دست های آهنینش در پلتفرم های iOS و اپ استور حکمرانی می کند و با مانع شدن بسیاری از اپلیکیشن های غیر از اپل و همینطور دریافت کمیسیون ۳۰ درصدی در پرداخت های داخل اپلیکیشنی تا آنجا که می تواند از توسعه دهندگان سوء استفاده می کند.

اما اپل ادعا می کند که چنین چیزی نادرست است و اپ استور با موازین و قوانین خود یک محیط امن و خلاقانه را برای مشتریان و همینطور سلامت توسعه‌دهندگان به وجود آورده است. اگرچه تیم کوک هرگز تا به حال در دادگاه این چنینی برای ابراز شهادت ظاهر نشده است اما آدم غریبه ای در صحنه های این نیست. چرا که قبلاً نیز در کنگره آمریکا برای پرونده‌های مشابهی حاضر شده و به سوالات متخصصین جواب داده است.

لازم به ذکر است که دادگاه بر اساس زمان‌بندی ۱۰۰ دقیقه برای تیم‌ کوک مشخص نموده است تا بتواند کلیه دلیل ها و توضیحات خود را در ارتباط با این پرونده ارائه دهد. تا بحال در طی برقراری این دادگاه پر جنجال اسناد بسیار محرمانه ای در ارتباط با گذشته اپ استور و ماجراهای آن و ارتباطات این شرکت با شرکت های بزرگ دیگری مانند مایکروسافت بر سر کمیسیون اپل استور منتشر شده است که به خودی خود جالب توجه می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *