مدیرعامل اپل تیم کوک در سال ۲۰۲۱ میزان ۹۸.۷ میلیون دلار از مجموع سهام و حقوق خود درآمد کسب نموده است

مدیرعامل اپل تیم کوک در سال ۲۰۲۱ میزان  ۹۸.۷ میلیون دلار از مجموع سهام و حقوق خود درآمد کسب نموده است

بر اساس بیانیه ای که امروز از طرف اپل منتشر شده است مدیر عامل اپل در سال ۲۰۲۱ توانسته مجموع ۹۸.۷ میلیون حاصل از حقوق و پاداش سهام این شرکت بدست بیاورد. تیم کوک توانست ۳ میلیون دلار از حقوق پایه خود به دست آورد و در کنار پاداش ۸۲.۵ میلیون دلاری که از سهام به دست آورد توانست به این رقم دست یابد.

این مبلغ پاداش سهام با گذشت زمان اعطا می شود و شامل ۴۴ میلیون دلار پاداش سهام به خاطر عملکرد مناسب شرکت و ۳۷ میلیون دلار به خاطر عملکرد سهام در طی یک دوره مشخص می باشد. علاوه بر این تیم کوک در سال ۲۰۲۱ مبلغ ۵ میلیون دلار نیز به عنوان پاداش از سهام شرکت دریافت نمود که در مجموع میزان دارایی او را به ۷۵۴ میلیون دلار می رساند. اما از آنجا که این مبلغ اوایل امسال به او اختصاص داده شده است برای سال ۲۰۲۱ به حساب نمی آید.

علاوه بر این میزان حقوق پایه ۳ میلیون دلاری و پاداش سهام ۸۲ میلیون دلاری او مبلغ ۱۲ میلیون دلار بخاطر طرح های تشویقی غیر از سهام به دست آورد. به همین دلیل است که اپل برای دلایل امنیتی از هواپیمای شخصی برای مسافرت های تیم کوک استفاده می کند. او در سال ۲۰۲۰ توانست ۱۴.۸ میلیون دلار به بدون احتساب مبلغ پاداش که از سهام بدست آورد کسب کند و در مجموع در سال ۲۰۲۰ سازمان دارایی خالص او به بیش از یک میلیارد دلار صعود کرد که تا حد زیادی به دلایل افزایش سهام عمل و پاداش های مربوط به آن در طی این سال ها بوده است که از افزایش تقاضا و فروش محصولاتی نظیر آیفون و آیپد حاصل شد. از سایر مدیران اجرایی بالا رتبه اپل می توان به لوکا ماستری، کیت آدامز ، جف ویلیامز و دیرد اوبراین اشاره نمود که حقوق و پاداش هایی مابین ۲۶ تا ۲۷ میلیون دلار دریافت نموده‌اند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.