مدیاتک دموی اینترنت وای فای نسل ۷ را با سرعتی نزدیک به تاندربولت ۳ به معرض نمایش گذاشت

مدیاتک دموی اینترنت وای فای نسل ۷ را با سرعتی نزدیک به تاندربولت ۳ به معرض نمایش گذاشت

شرکت مدیاتک اولین نمایش زنده از عملکرد وای فای نسل ۷ را برای برخی از مشتریان ویژه و شرکای های صنعتی خود به نمایش گذاشت که بر اساس ادعای این کمپانی تا اوایل سال بعد آماده ورود به بازار مشتریان برای استفاده عموم  خواهد شد. شرکت تایوانی مدیاتک می‌گوید که این دمو توانایی وای فای نسل ۷ را برای رسیدن به سرعت ماکسیموم تحت پروتکل IEEE 802.11be را به نمایش می گذارد که به طور رسمی به عنوان سیستم وای فای استاندارد نسل ۷ شناخته می شود.

این شرکت همچنین تکنولوژی عملیاتی مالتی لینک MLO را به معرض نمایش گذاشت. تکنولوژی MLO شامل به هم پیوستن چندین کانال شبکه ای می باشد که در یک زمان بر روی باندهای فرکانسی مختلف قرار می‌گیرند و گفته می‌شود که به ترافیک های شبکه ای این اجازه را می دهد تا بتواند در شرایط هر گونه اختلال و یا افزایش بار ترافیک همچنان سرعت بالایی را ارائه کنند.

اینترنت وای فای نسل ۷ گفته می‌شود که می‌تواند حتی با شرایط آنتن های مشابه سرعتی تا حدود ۲.۴ برابر بیشتر از وای فای نسل ۶ ارائه کند. تکنولوژی وای فای نسل ۷ می تواند سرعتی در حد ۳۲۰ مگاهرتز را حمایت کرده و همینطور برای پخش ویدیو با کیفیت ۴k سرعت قابل قبولی را ارائه کند. بر اساس گفته های شرکت آلیانس وای فای Wi-FI Alliance اینترنت وای فای نسل ۷ می تواند سرعتی حداقل برابر ۳۰ گیگا بیت بر ثانیه را حمایت کرده و حداکثر تا حدود ۴۰ گیگابیت بر ثانیه برسد که این مشابه با سرعتی است که تکنولوژی تاندربولت ۳ ارائه می دهد.

بر اساس یادداشت که توسط منبع خبری ArsTechnica منتشر شده اینترنت وای فای نسل ۶ می تواند حداکثر تا سرعت ۹.۶ مگابایت گیگابیت بر ثانیه را ارائه کند و متعاقباً وای فای نسل ۵ می تواند حداکثر  به سرعت سه و نیم گیگابیت بر ثانیه برسد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.