مدل های مک بوک پرو با طراحی جدید بدون تاچ بار و پورت های بیشتر در کوارتر سوم ۲۰۲۱ به بازار خواهد آمد

مدل های مک بوک پرو با طراحی جدید بدون تاچ بار و پورت های بیشتر در کوارتر سوم ۲۰۲۱ به بازار خواهد آمد

پیش بینی می شود که اپل دو مدل مک بوک پرو با طراحی کاملا متفاوت و تغییرات اساسی از لحاظ سخت افزاری در کوارتر سوم ۲۰۲۱ معرفی کند. این مطلبی است که توسط تحلیلگر اپل مینگ چی کو ارائه شده است. او در یادداشتی به سهام داران و سرمایه ‌گذاران اپل نوشت که این شرکت مدل های متنوعی از مک بوک پرو را با صفحه نمایش ۱۶ و ۱۴ اینچی را به بازار ارائه خواهد کرد که هر دوی آنها دارای کناره های صاف مشابه به با مدل های دیگر محصولات جدید اپل خواهد بود.

اولین نمونه‌های این تغییر در طراحی را می توان در آیپد پرو ۲۰۱۸ مشاهده نمود و همین طور در ادامه آیفون‌های سال قبل نیز تا حد زیادی از این نوع زبان طراحی پیروی می کنند. نسل بعدی مدل های مک بوک پرو انتظار می رود که دارای قابلیت سازگاری با MagSafe بوده ولی  بخش تاچ بار به طور کلی از آن برداشته شده و به جای آن از دکمه های کاربردی فیزیکی استفاده خواهد شد.

این ها تغییراتی است که مینگ چی کو پیش‌بینی آن را در مدل های آینده مک بوک پرو می دهد. بخش تاچ بار به مرور زمان نشان داد که چندان قابلیت انعطاف‌پذیری و همینطور الحاق با برنامه‌های مختلف ارائه شده توسط توسعه دهندگان را ندارد و بنابراین به نظر می‌رسد که این بخش به زودی توسط اپل حذف شود.

به نظر می‌رسد که اپل در حال گوش دادن به انتقادهای زیادی است که در مورد کمبود پورت ها در مدل های مک بوک پرو از جانب بسیاری از کاربران و منتقدان مطرح می‌شد و از این قرار است که این تحلیل گر عقیده دارد که در مدل ‌های آینده انتظار پورت های بیشتری را خواهیم داشت. زیرا بسیاری از کاربران از به کار بردن دانگل ها و کانورتر هایی که برای اتصالات USB از آن را مورد استفاده می‌کردند اظهار نارضایتی می کردند که پیش بینی می شود با اضافه نمودن پورت های USB این مشکل نیز برطرف شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *