مدل های آینده پروژکتور های لیزری که به مک متصل می شوند قابلیت لمسی بر روی دیوار صاف را خواهند داشت

مدل های آینده پروژکتور های لیزری که به مک متصل می شوند قابلیت لمسی بر روی دیوار صاف را خواهند داشت

کامپیوترهای مک آینده ممکن است یک دیوار و یا هر سطح را قابلیت یک وسیله لمسی در آینده  مبدل کنند. اپل در حال حاضر بر روی روش های مختلفی که بتواند روی سطوح مختلف قابلیت لمسی را ایجاد کند تحقیق می‌کند. سطوحی که به خودی خود دارای قابلیت حس لمس یا قابلیت تماسی نیستند.

بسیاری از وسایل الکترونیک امروزی مانند صفحه های نمایش آیفون و آیپد قابلیت تشخیص تماسی دارند. اما سطوحی وجود دارند که به خودی خود دارای قابلیت تماسی نیستند ولی در صورت یافتن راهی برای ایجاد قابلیت های  تماسی برای سطوح صاف می توانند کاربرهای زیادی داشته باشند.

برای مثال یک معلم در کلاس ممکن است از پروژکتور برای نشان دادن مطالب درسی به دانش آموزان استفاده کند. در حال حاضر معلم قادر است که  از طریق دکمه های موجود در پروژکتور مطالب خود را به دانش آموزان ارائه کند.

در حال حاضر استفاده از اسمارت برد هایی که دارای چنین قابلیتی پذیرش فرمان های لمسی باشند بسیار گران می باشد. در سند اکتشافی جدیدی که توسط اپل در روز سه‌شنبه انتشار یافت خبر از یک سیستم اسکن لیزری می دهد که بتواند به صورت دو بعدی و یا سه بعدی با کاربر ارتباط لمسی برقرار کند.

اپل پیشنهاد می کند که این ارتباط می تواند بر روی یک دیوار و یا هر سطح دیگری که بتوان نور را بر روی آن فرستاد قابل اجراست و به هیچ گونه سیستم حساس به تماس دیگری احتیاج نیست. در حقیقت در تئوری کاربر قادر خواهد بود که با نور تابیده شده بر روی یک دیوار به صورت لمسی ارتباط برقرار کند .

به بیان ساده‌تر این سند ابداعی اشاره می‌کند که در حقیقت انتقال نور و تشخیص هر نوع تفاوت نور برگشتی از جانب دیوار به وسیله سنسورهایی می‌تواند پایه این ارتباط را بریزد و بر اساس این سند ابداعی کاربر می تواند از طریق انگشت و یا به کار بردن قلم استایلوس یک با مطالب روی یک دیواره خشک و خالی ارتباط لمسی برقرار کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *