مدل های آیفون ۱۳ دارای ۲۰ درصد ناچ کوچکتر می باشند که ارتفاع آن کمی از مدل های آیفون ۱۲ بیشتر است

مدل های آیفون ۱۳ دارای ۲۰ درصد ناچ کوچکتر می باشند که ارتفاع آن کمی از مدل های آیفون ۱۲ بیشتر است

مدل های آیفون ۱۳ اپل که به تازگی اعلام شده اند از ویژگی پیشرفته دوربین به نام TrueDepth برخوردار می باشند و علاوه بر آن بخش ناچ نیز تغییر طراحی جدیدی را متحمل شده  و کمی ضخامت آن نسبت به مدلهای آیفون ۱۲ کاهش یافته است.

اپل در کنفرانس رونمایی آیفون ها اعلام نمود که این بخش ناچ از لحاظ پهنا نسبت به مدل های قدیمی تر ۲۰ درصد کاهش یافته است ولی از طرف دیگر مقایسه مدل های آیفون ۱۳ با مدل‌های آیفون ۱۲ نشان می دهد که در مدل های آیفون ۱۳ ارتفاع بخش ناچ کمی بیشتر می باشد. در تصویر بالا چ تفاوت میان این دو مدل از لحاظ ضخامت و پهنا قابل مشاهده می باشد بطوری که بخش  ناچ اندکی کوچکتر شده اما در عین حال از لحاظ ارتفاع در حد بسیار کمی افزایش یافته است.

ایجاد طراحی جدید ناچ از جمله مطالبی بود که شایعات برای مدت طولانی آن را پیش‌بینی می نمودند و همگی آنها تاکید داشتند که این بخش در مدل‌های آیفون ۱۳ دچار تغییراتی خواهد شد و ظاهر جمع و جور تری به خود خواهد گرفت. در سال آینده اپل ممکن است که به طور کامل بخش ناچ را از صفحه نمایش حذف کند، چرا که شایعات پیشنهاد می کنند که حداکثر و حداقل یک مدل به صورت بدون ناج معرفی خواهد شد که در این صورت به جای آن بخش دوربین به صورت یک نقطه سیاه در روی صفحه نمایش مشخص خواهد بود. چرا که اپل تا سال آینده قرار است که از حسگر فیس آیدی زیر صفحه نمایش استفاده کند و در صورت استفاده از این حسگر های جدید دیگر لازم نیست که این حسگرها در روی صفحه نمایش بخشی را اشغال کنند و فضای خالی می تواند در اختیار صفحه نمایش قرار گیرد.

این در حالی است که برخی از گوشی های اندرویدی توانستند به تکنولوژی های دوربین های زیر صفحه نمایش دسترسی یابند که در آن صورت با یک نمایشگر تمام صفحه مواجه خواهیم بود که هیچ گونه حفره و یا نقطه برای دوربین در آن وجود ندارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.