مدل های آیفون ۱۳ دارای همان مقدار رم مشابه با مدل های آیفون ۱۲ می باشند

مدل های آیفون ۱۳ دارای همان مقدار رم مشابه با مدل های آیفون ۱۲ می باشند

اپل هیچ گاه مقدار رم در آیفون ها را به طور رسمی اعلام نمی کند، اما اطلاعات موجود در Xcode 13 beta می تواند تایید کند که آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس دارای ۶ گیگابایت رم بوده در حالیکه آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی دارای ۴ گیگابایت رم می باشند. این مقدار رم نسبت به مدل‌های سال قبل آیفون ۱۲ بدون تغییر باقی مانده است. در سال گذشته نیز اطلاعات موجود در کد های Xcode 13 beta به طور دقیق مقدار رم موجود در مدل های آیفون ۱۲ را نشان داد.

مدل های آیفون ۱۳ دارای قدرت عملکردی بیشتری می باشند چرا که از چیپ بیونیک A15 برخوردارند که توسط شرکت TSMC و تحت تکنولوژی ۵ نانومتر ساخته شده است. اما اپل اشاره نکرده است که این چیپ ها در چه مقدار سریع تر از A14 می باشند. چیپ A15 هم چنین دارای بخش گرافیکی ۵ هسته ای می باشد که در مقایسه با مدل های آیفون ۱۲ که دارای ۴ هسته گرافیکی می باشند کمی برتری را نشان می دهد.

بر اساس ادعای اپل این مدل های جدید سریع ترین عملکرد پردازشی در میان تمام گوشی های همراه می باشند. تمام مدل های آیفون ۱۳ از روز جمعه هفدهم سپتامبر قابل دسترس برای پیش سفارش می باشد که علاقه مندان در بیش از ۳۰ کشور جهان می توانند آن را سفارش دهند.  این مدل ها قرار است که از ۲۴ سپتامبر یعنی یک هفته بعد از آن به مشتریان ارسال شود.

البته مدل های آیفون ۱۳ در مقایسه با مدل های آیفون ۱۲ دارای قابلیت های پیشرفته تری برای دوربین بوده و از لحاظ تکنولوژی های درک ماشینی قابلیت اتوفوکوس، همین طور حسگر های لرزشگیر تصویر، بهبود رسانه های زیادی در آن انجام شده است.  قابلیت جدید “سینماتیک مود” نیز  امکان فیلمبرداری با پس زمینه مات برای کاربر را به وجود آورد که در آن افراد و اشیا با وضوح بیشتری در حین فیلمبرداری قابل مشاهده می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.