مدل های آیفون ۱۳ انتظار می رود پروتکل ارتباطی Wi-Fi 6E با سرعت و دامنه بیشتر برای اینترنت را دریافت کنند

مدل های آیفون ۱۳ انتظار می رود پروتکل ارتباطی Wi-Fi 6E با سرعت و دامنه بیشتر برای اینترنت را دریافت کنند

آیفون ۱۳ قرار است که تا آخر امسال با ویژگی‌های جدید به خصوص از لحاظ اضافه شدن پروتکل وای فای Wi-Fi 6E رونمایی شود. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد که بتوانند از مزایای سرعت زیاد ۶GHz band بهرمند شوند.

این مطلب توسط منابع خبری دیجی تایمز منتشر شده است. اپل برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ پروتکل WiFi 6 را در آیفون ۱۱ به کار برد و در مقایسه با پروتکل وای فای WiFi 5 از  امنیت و سرعت  بیشتری برخوردار می باشد. سیستم WiFi 6E نسبت به ورژن اولیه خود WiFi 6 دارای تغییرات اندکی می باشد.به جز این که تنها تفاوت آن ها وجود قابلیت حمایت ۶GHz band می باشد که همین امر باعث افزایش میزان پهنای باند و تداخل کمتر برای وسیله هایی که از ویژگی Wi-Fi 6E حمایت می‌کنند می‌باشد.

منبع خبری دیجی تایمز می گوید که اپل قصد دارد این تکنولوژی جدید را برای مدل های پرچم دار امسال به کار برد. این پروتکل به تدریج برای سیستم عامل iOS و همین طور وسیله های اندروید نیز تا سال آینده به صورت استاندارد به کار خواهد رفت.

گزارش های امروز علاوه بر این گزارشات قبلی را که ادعا می کرد حسگرهای لیدار که در حال حاضر تنها به مدل‌های و پیشرفته آیفون ۱۲ محدود می شود در تمام مدل های آیفون ۱۳  حسگر لیدا قرار است به کار رود. آیفون ۱۳ انتظار می رود که در مقایسه با آیفون ۱۲ از تغییرات اندکی برخوردار باشد. اما مطابق با برخی شایعات مدل های آیفون ۱۳ دارای صفحه های نمایش پیشرفت تر و دوربین‌ های بهتر خواهند بود و همین طور بخش ناچ بالای صفحه نمایش در آن کوچک تر شده است. بنا به گزارشات قبلی مدل های آیفون ۱۳ از لحاظ ابعاد و اندازه نیز با همان مدل‌ های استاندارد آیفون ۱۲ به بازار عرضه خواهند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.