مدل های آیفون ۱۲ مجهز به مودم کوالکوم Qualcomm’s 5G X55  می باشند.

مدل های آیفون ۱۲ مجهز به مودم کوالکوم Qualcomm’s 5G X55  می باشند.

  بر اساس کالبد شکافی های انجام شده در روزهای اخیر مشخص شده است که مدل های  مدل های آیفون ۱۲ اپل به تکنولوژی ۵ جی مجهز می باشند از مودم کوالکوم Qualcomm’s 5G  بهره می برند. اگرچه هنوز مدل های آیفون ۱۲ به صورت رسمی به دست مشتریان نرسیده است و فروش آن در واقع از ۲۳ آغاز خواهد شد، اما در شبکه‌های اجتماعی چینی تصاویری منتشر شده است که کالبدشکافی و ساختار درونی آیفون ۱۲ را نشان می دهد.

در شبکه اجتماعی چینی به نام  Weibo  کلیپی منتشر شده است که به نظر می رسد لاجیک برد آیفون را که به شکل حرف انگلیسی ال می باشد را نشان می دهد که مودم Qualcomm 5G روی آن قرار دارد . این مطلب صحت پیش‌بینی‌های قبلی را که ادعا می کردند اپل در آیفون های ۲۰۲۰ خود از چیپ نسل دوم ۵ جی Qualcomm 5G  استفاده خواهد نمود را تایید می کند.

اگرچه کوالکوم دارای چیپ های جدیدتر ایکس ۶۰ نیز می باشد اما به نظر می رسد این مدم ها در مرحله تولید مدل های آیفون ۱۲ هنوز کاملاً آماده نبوده اند. تمام ۴ مدل آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو می ‌توانند هر دو نوع تکنولوژی ۵ جی را که mmWave و sub-6GHz  نام دارند را در آمریکا حمایت نمایید. اما در کشورهای دیگر ظاهراً فقط امکان استفاده از نوع کم سرعت تر وجود دارد. ذکر این نکته لازم است که اپل با شرکت کوالکوم در سال ۲۰۱۹ بر سر امکان دسترسی به تکنولوژی ۵ جی با هم اختلاف زیادی داشتند.

مدل های آیفون ۱۱ از چیپ های اینتل استفاده کرده بود اما بعداً مشخص شد که شرکت اینتل قادر نخواهد بود که ۵ جی را برای اپل فراهم نماید.  آیفون ۱۳ سال بعد احتمالاً  ازمودم ایکس ۶۰ استفاده خواهد نمود که این می تواند به طور قابل توجهی در عملکرد باتری، اندازه  چیپ، کیفیت ارتباطی با اینترنت  تاثیر مثبتی داشته باشد.  اپل نیز تایید نموده است که قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ برای آیفون های آینده از چیپ های کوالکوم استفاده نماید.

منبع

1 نظر در مورد “مدل های آیفون ۱۲ مجهز به مودم کوالکوم Qualcomm’s 5G X55  می باشند.

  1. اشتراک ها: کالبد شکافی جدید آشکار می سازد که مدل های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو از لحاظ ساختار داخلی تقریبا یکسان هستند | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *