مدلهای آینده تسلا می‌توانند با تکنولوژی UWB با ویژگی کلید دیجیتال CarKey هماهنگ شوند

مدلهای آینده تسلا می‌توانند با تکنولوژی UWB با ویژگی کلید دیجیتال CarKey هماهنگ شوند

بر اساس گزارشات جدید شرکت اتومبیل سازی تسلا در حال ساخت سیستم تکنولوژی UWB برای اتومبیل های آینده خود می باشد که این می تواند این نوید را بدهد که پروتکل کلید دیجیتال اپل برای اتومبیل ها تحت عنوان CarKey خواهند توانست با ماشین های آینده تسلا هماهنگ شوند.

در ماه سپتامبر تسلا سند ابداعی جدیدی را رساند که در جزئیات آن خبر از ایجاد تکنولوژی UWB برای استفاده در سیستم قفل گشایی ماشین های آینده می باشد که از آن طریق کلیه در های اتومبیل های آینده می تواند به صورت دیجیتال توسط این تکنولوژی و با استفاده از اپلیکیشن های خاصی کنترل شود.

بر اساس آنچه که در این سند آمده است این سیستم که از طریق امواج رادیویی UWB می ‌تواند با کلیه وسیله هایی که این با سیستم اخیر هماهنگی داشته باشند نظیر آیفون ارتباط برقرار کند و بنابراین می توان شاهد بود که درب های ماشین های تسلا های آینده بتوانند با استفاده از قابلیت کلید دیجیتال از روی گوشی های همراه کنترل شوند.

اپل در چند سال اخیر در حال کار بر روی ایجاد قابلیت کلید دیجیتال که بر اساس تکنولوژی UWB می تواند ماشین های منطبق بر این سیستم را کنترل کند بوده است. تاکنون شرکت BMW تنها سازنده ای است که به طور رسمی اتومبیل هایش قادر است که از ویژگی کلید دیجیتال اپل استفاده کند و به طور ویژه این شرکت اعلام کرده است که ماشین های ساخت شده آینده این شرکت می‌توانند با تکنولوژی نسل سوم کلید دیجیتال اپل Digital Key Release 3.0 هماهنگ شوند.

این تکنولوژی Digital Key Plus نامیده می شود و به دارندگان BMW که منطبق با آن سیستم UWB می باشند اجازه می دهد که بتوانند درب ماشین خود را بدون آن که آیفون را از درون کیف یا جیب خود بیرون بیاورند از طریق اپلیکیشن قفل گشایی کرده و سپس آن را روشن نمایند.

این ویژگی نسبت به کلیه دیجیتال BMW مزیت های بیشتری دارد زیرا در کلید دیجیتال BMW کاربران می بایست که آیفون را در مقابل دستگیره درب قرار می دهند تا بتوانند درب وسیله را باز کنند و همین‌طور برای روشن کردن اتومبیل نیز احتیاج داشتند که آیفون را مقابل بخش خاصی ثابت نگه دارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.