محقق مسائل امنیتی نوعی کابل لایتنینگ را ساخت که دارای چیپ مخفی برای سرقت نمودن پسورد ها می باشد

محقق مسائل امنیتی نوعی کابل لایتنینگ را ساخت که دارای چیپ مخفی برای سرقت نمودن پسورد ها می باشد

به گزارش منابع خبری Vice یک کابل لایتنینگ با ظاهر کاملاً معمولی می ‌تواند برای سرقت نمودن داده هایی مانند پسورد و انتقال آن به هکر ها مورد استفاده قرار گیرد. این کابل لایتنینگ کهوتحت عنوان OMG معرفی شده است دقیقا مانند یک کابل لایتنینگ استاندارد usb عمل کرده و می تواند به وسیله هایی مانند مک، آیپد و آیفون متصل شده و سپس داده های کاربر را که در وسیله ذخیره شده است را به هکرها که ممکن است به فاصله چند مایل دورتر ساکن هستند ارسال کند.

این کابل ها با ایجاد یک هات اسپات وای فای که هکر می تواند به آن متصل شود عمل می‌کنند و با استفاده از برخی اپلیکیشن های ساده وب می توانند داده‌های کلیدی وسیله را ضبط کرده و آن را ارسال کنند. این کابل ها برای قابلیت geofencing می باشند که به کاربران اجازه می‌دهد که بتوانند از نشر یافتن اطلاعات توسط سایر وسیله هایی که در مجاورت قرار دارند جلوگیری کند.

از جمله ویژگی‌های دیگری که این کابل دارد شامل کیبورد مپینک و همینطور توانایی برای تغییر هویت ‏usb ها می باشد. در حقیقت این کابل ها دارای چیپ های کوچکی می باشند که به گونه‌ای در بخش‌های داخلی آن تعبیه شده است، ولی از لحاظ شکل خارجی و فیزیکی در همان اندازه های کابل های معمولی قرار دارند و بسیار تعیین هویت آنها از کارهای استاندارد بسیار مشکل می باشد.

این کابل به عنوان یک پروژه آموزشی به وسیله یک محقق مسائل امنیتی به نام MG ساخته شده است که در حال حاضر وارد تولید انبوه شده و توسط یک شرکت مسائل امنیتی اینترنتی به نام Hak5 به فروش می رسد. ساخت اینگونه وسایل جانبی می تواند یک هشدار باشد که نشان می‌دهد هر یک از وسایل جانبی می توانند به عنوان عامل به خطر اندازنده امنیت وسیله به کار روند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.