محصولات اپل در اسپانیا می بایست با وارنتی سه ساله به فروش برسند

محصولات اپل در اسپانیا می بایست با وارنتی سه ساله به فروش برسند

بر اساس قوانین جدید دولت اسپانیا اپل می بایست به مشتریان در ازای فروش کالا های خود یک وارنتی طی سه ساله به جای وارانتی کنونی ۲ ساله را اعمال کند. این قانون جدیدی است که در ارتباط با حفظ حقوق مشتریان و حفاظت از آنها جدیداً در این کشور به تصویب رسیده است.

گزارشی که منبع خبری iPadizate منتشر کرده است نشان می دهد که وزیر امور ارتباطات با مشتریان در کشور اسپانیا گفته است که این حرکت کشور را یک قدم جلوتر به سمت اقتصاد چرخشی و متعادل به پیش می‌برد.

هنوز مشخص نیست که چه موقع این قانون جدید به طور رسمی اعمال خواهد شد، اما اگر این قانون به تصویب برسد تمام محصولات جدید فروخته شده در این کشور توسط اپل را تحت تاثیر خواهد داد. این وسیله ها شامل آیفون، آیپد و همین‌طور اپل واچ و مک می باشند. در این مورد در کنار وارنتی فروش محصولات الکترونیکی در این کشور این سازندگان می بایست ضمانت کنند که به مدت حداقل ۱۰ سال بتوانند قطعات مورد نیاز برای این وسایل را در صورت درخواست مشتری تهیه کنند.

در حال حاضر اپل یک ضمانت ۵ ساله برای تامین قطعات می دهد، اما مطابق این قانون جدید باید این ضمانت در حد ۱۰ سال گسترده شود. همین طور در ارتباط با این قانون جدید آمده است که مشتریان باید حق انتخاب داشته باشند که بتوانند نسبت به تعویض و یا تعمیر وسیله خود خود شخصاً تصمیم بگیرند.

اپل به طور رسمی یک وانتی یک‌ ساله را برای محصولات آیفون می دهد که با این قانون باید مدت وارنتی خود را تغییر دهد. البته این اولین باری نیست که یک قانون محلی کشوری اپل را مجبور به اجرای قوانین یا تغییر قوانین موجود خود می‌کند. در فرانسه نیز برای مثال اپل چندی پیش مجبور شد که مطابق قانون این کشور به همراه وسیله های فروخته شده آیفون خود، ایرپاد ها و همینطور شارژر ها را به صورت مجانی و مشتریان ارائه دهد. همینطور در برزیل نیز چنین قانونی وضع شده است که آیفون ها حتماً می بایست با شارژر های خود به مشتریان ارائه شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *