مجلس سنای ایالات متحده با تصویب لایحه ضد رقابتی اجازه سایدلودینگ را امکان پذیر می کند

مجلس سنای ایالات متحده با تصویب لایحه ضد رقابتی اجازه سایدلودینگ را امکان پذیر می کند

سناتورهای کمیته امور قضایی آمریکا امروز لایحه ضد رقابتی که در جهت نوآوری و گسترش حق انتخاب آنلاین می باشد را تصویب نموند. این بدان معنی است که این لایحه در حال حاضر به بخش کنگره برای اعلام نظر نهایی ارجاع خواهد شد. این مطلبی است که وال استریت جورنال به آن پرداخته است.

اگر لایحه اخیر که برای اولین بار در تابستان سال قبل معرفی شد مورد تصویب قرار گیرد سبب تغییرات بسیار عمده‌ای در اپل استور  خواهد شد. هدف اصلی آن جلوگیری از سلطه و غلبه پلتفرم های قالب و جلوگیری از اعمال قدرت آنها براب محدود کردن رقابت در یک پلتفرم آنلاین می باشد. بر اساس آنچه که در این لایحه آمده است عملی مانند سایدلودینگ مجاز خواهد بود. این روند به کلیه کاربران آیپد و آیفون اجازه می دهد تا بتوانند از  از سایر پلتفرم های مشابه اپ استور اپلیکیشن های مورد نظر خود را نصب کنند و تنها مجبور به استفاده از یک پلتفرم نباشند.

رئیس بخش امور حکومتی اپل Timothy Powderly در این مورد چنین اظهار نظر می کند که چنین تغییراتی می‌تواند کاربران را در معرض کلاهبرداری و سو استفاده ها و ویروس های اینترنتی قرار دهد. او در این مورد عقیده دارد که سایدلودینگ به رقابت لطمه می زند و باعث کاهش رشد خلاقیت خواهد شد زیرا که در نتیجه آن اعمالی مانند حفاظت و حفظ حریم شخصی و مسائل امنیت کاربر بسیار مشکل تر خواهد شد.

اپل از امور قضایی ارشد کمیته امور قضایی ایالات متحده درخواست نمود است که این لایحه را تصویب نکند. اما برخی از قانونگذاران آمریکایی عقیده دارند که این لایحه در ابعاد کنونی اش نمی تواند آن قدر جدی باشد تا چنین آسیب هایی برای کاربرد بهمراه بیاورد. این لایحه به طور ویژه شرکت‌هایی مانند اپل گوگل فیسبوک و آمازون را مورد هدف قرار می‌دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.