مایکروسافت وان درایو از قابلیت سازگاری با مک های اپل سیلیکون برخوردار شد

مایکروسافت وان درایو از قابلیت سازگاری با مک های اپل سیلیکون برخوردار شد

شرکت مایکروسافت از سال قبل در حال آزمایش های اولیه بر روی نسخه‌ای از وان درایو است که با مک های اپل سیلیکون سازگار می باشد. حالا بر اساس اعلامیه این شرکت اپلیکیشن سازگار با چیپ های اپل سیلیکون برای کاربران وان درایو در دسترس قرار دارد.

این شرکت در اعلامیه‌ای بیان نمود که ما بسیار خوشحالیم که اعلام می کنیم مرحله توسعه  نسخه ای از اپلیکیشن وان درایو که با  مک های اپل سیلیکون سازگار می باشد را در دسترس کاربران قرار می دهیم. این بدان معناست که برنامه  وان درایو از حالا به بعد قادر است از ظرفیت و عملکرد کامل چیپ های اپل سیلیکون استفاده کند. شرکت مایکروسافت در ادامه اعلام نمود که این قابلیت جدید که مدت زیادی از طرف کاربران مورد درخواست بود تحت شماره ساخت ۲۲.۰۲۲ از حالا به بعد در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

این بدان معناست که کاربرانی که دارای مک های اپل سیلیکون مجهز به چیپ های  M1، M1 Pro و M1 Max می باشند در هنگام استفاده از اپلیکیشن وان درایو می‌توانند با سرعت بیشتر و کارایی بهتر از لحاظ مصرف باتری بهره گیرند و دیگر نیازی نیست که از برنامه های حد واسط امولاتور Rosetta 2 استفاده کنند که باعث می‌شد در هنگام استفاده از این اپلیکیشن های غیر سازگار با چیپ های اپل سیلیکون قادر نباشند از ظرفیت و توان کامل ارائه شده توسط این چیپ های قدرتمند استفاده کنند.

با سازگاری هر چه بیشتر برنامه ها و اپلیکیشن های محبوب برای کامپیوترهایی که از چیپ های اپل سیلیکون استفاده می کنند راه برای اپل آسانتر خواهد شد تا بتواند به مرور زمان مدل های بیشتری از کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ های خود را به این چیپ ها مجهز کرده  و به طور کامل از بکارگیری پردازشگرهای اینتل مستقل شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.