مایکروسافت نسخه تحت وب برنامه Outlook را برای مک می سازد

مایکروسافت نسخه تحت وب برنامه Outlook را برای مک می سازد

گفته می شود نسخه آینده برنامه Outlook از شرکت مایکروسافت که با نام رمزی مونارچ Monarch نامگذاری شده است که  به صورت اپلیکیشن تحت وب برای کاربران ویندوز و مک در سال ۲۰۲۲ آماده خواهد شد.

هرچند مایکروسافت اخیراً برنامه Outlook برای مک را بروزرسانی کرد و همینطور نسخه جدیدی را برای سازگاری و حمایت از مک های اپل سیلیکون M1 در برنامه آفیس ۳۶۵ خود انتشار داد، اما بر اساس گزارشات این شرکت قصد دارد که به طور کامل اپلیکیشن ایمیل خود را نیز جایگزین کند.

ظاهراً در حال حاضر پروژه مونارچ در مراحل اولیه خود می باشد که در آن برنامه Outlook به صورت یک برنامه انفرادی و مجزا در فرمت یک اپلیکیشن وب در دست توسعه قرار دارد.. بر اساس وب سایت WindowsCentral این اپلیکیشن تحت وب همان طور که در سپتامبر ۲۰۲۰ توسط شرکت مایکروسافت به صورت یک فیلم ویدیویی معرفی گردید، قرار است تحت یک طرح کلی به نام One Outlook به بازار ارائه شود.

در این مورد ‏هدف اصلی مایکروسافت جایگزینی هر یک از نسخه‌های مختلف Outlook برای ویندوز و مک می باشد که شامل اپلیکیشن های جدا و مربوط به هم تقویم و ایمیل در ویندوز ۱۰ هستند.  بر اساس گزارشات مایکروسافت قصد دارد یک نسخه انفرادی و سازگار برای همه پلتفرم ها بسازد که از طریق آن کاربرانی که در حال استفاده از سرویس های مجانی یا سرویس های بیزینسی غیر رایگان می باشند بتوانند به طور مشترک از این پلتفرم استفاده نمایند.

لازم به ذکر است در حال حاضر نسخه آنلاین Outlook در روی کامپیوترهای مک به عنوان بخشی از برنامه قابل ثبت نام مایکروسافت ۳۶۵ قابل دسترسی است. میکروسافت در این مورد بیان می دارد: ما با پروژه جدید مونارچ قصد آن داریم که کلیه کاربران صرف نظر از اینکه از چه پلتفرمی استفاده می کنند تحت یک سیستم همگی بتوانند از یک برنامه واحد Outlook استفاده نمایند

البته هنوز خود شرکت مایکروسافت به طور رسمی در مورد پروژه مونارچ اظهار نظری نکرده است اما پیش‌بینی می‌شود که این شرکت در آخر ۲۰۲۱ پیش نمایشی از نسخه جدید آن را به بازار عرضه نماید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *