مایکروسافت مهندس سابق چیپ اپل را استخدام نمود

مایکروسافت مهندس سابق چیپ اپل را استخدام نمود

بر اساس گزارشی از بلومبرگ مایکروسافت مایک فیلیپو که یک مهندس طراح نیمه هادی می باشد و قبل از آن در اپل به عنوان آرشیتکت چیپ فعالیت داشته را استخدام نموده است. مایکروسافت قصد دارد طراحی چیپ های خود برای سرور هایی که سرویس های کلاد انجام می‌دهند را توسعه دهد و بنابراین فیلیپو بر روی پروسسور هایی که در سرور های آزور به کار می رود فعالیت خواهد نمود.

فیلیپو در سال ۲۰۱۹ به شرکت اپل پیوست قبل از آن نیز در شرکت Arm  در بخش طراحی نیمه هادی فعالیت داشت و نقش مهمی را در زمینه توسعه برخی از تکنولوژی های بکار رفته در گوشی های همراه و سایر وسیله ها به عهده داشت. او قبل از آن به عنوان توسعه دهنده ی اصلی چندین چیپ در شرکت Arm ایفای نقش نموده است که شامل چیپ هایCortex-A76  Cortex-A72 و Cortex-A57  و همین طور چیپ های چیپ‌های ۷nm+ و ۵nm می باشد که از جمله فعالیتهای مهم او در شرکت آرم به حساب می‌آید.

فیلیپو قبل از فعالیت در شرکت آرم در شرکت های بسیار معروفی مانند AMD و اینتل فعالیت داشته است و پس از آن به عنوان یکی از مهندس های عالی‌ رتبه در تیم چیپ اپل مشغول به کار شد. در این مورد باید گفت که اپل در طی چند هفته اخیر برخی از مهم‌ ترین مهندس های چیپ خود را از دست داد.  جف ویلکاکس رئیس سابق بخش طراحی سیستم های مک چندی پیش اپل را ترک نمود و از آن پس در شرکت اینتل در زمینه تولید چیپ های SoCs و پیکربندی آنها فعالیت می کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.