مایکروسافت در پی آوردن گیم های مشهور ایکس باکس به آیفون از طریق ایکس کلاد

مایکروسافت در پی آوردن گیم های مشهور ایکس باکس به آیفون از طریق ایکس کلاد

ظاهراً بر اساس گزارشات زمانی که مایکروسافت با اپل در حال مذاکره برای آوردن پلتفرم ایکس کلاد به آیفون بود تلاش نمود تا با اپل بر سر آوردن گیم های موجود در ایکس باکس به این پلتفرم نیز گفتگو نماید. بر اساس ایمیلی که میان مایکروسافت و عوامل اجرایی اپل در جریان بوده است و به وسیله منبع خبری The Verge به دست آمده مایکروسافت در پی آن بوده است تا بتواند با قبول کردن بیشتر تقاضاهای مورد ارائه شده در توسط اپل در نهایت بتواند موافقت اپل را برای آوردن ایکس باکس و گیم های مشهور آن به اپ استور جلب کند.

مایکروسافت اپل در این مورد گفته است که قصد دارد گیم های بسیار مشهور و اختصاصی ایکس باکس را به آیفون بیاورد که از طریق پلتفرم گیمینگ ایکس باکس اجرا می شود. در این مورد اگر مایکروسافت می توانست توجه و موافقت اپل را جلب کند کاربران آیفون می توانستند از بازی های بسیار پیشرفته آیکلاد ایکس باکس در وسیله های موبایلی خود لذت ببرند.

از طرف دیگر اپل از مایکروسافت خواسته  است که هر گیم را به صورت جداگانه در اپ استور ارسال کند تا توسط ناظران اپل استور مورد بررسی قرار گیرد به جای آنکه کل پلتفرم  در یک مرحله به صورت یک اپلیکیشن منفرده ایکس باکس گیمینگ از مایکروسافت به اپ استور اضافه شود. بر اساس اطلاعاتی که در این ایمیل وجود دارد مایکروسافت در نهایت در مارس ۲۰۲۰ تصمیم گرفت  که بازی های ایکس باکس را به صورت جداگانه به اپ استور بفرستد اما همچنان این فرصت را داشته باشد که برای هر بازی لینک مربوط به بازی های دیگر را نیز در اپ استور اعمال کند.

مسئول بخش تجاری مایکروسافت به اپل گفته است که بازی های ایکس باکس بر روی آیفون می تواند فرصت بسیار غیر قابل باور و فوق‌العاده‌ای را برای کاربران آی او اس فراهم کند. اما در این ایمیل در ارتباط با اینکه اپل نگرانی هایی را در ارتباط با نحوه خرید های داخل اپلیکیشن در بازی های مایکروسافت در درون اپل استور داشته است وجود دارد. در نهایت به دلیل همین پیچیدگی ها در حال حاضر موافقت میان اپل و مایکروسافت صورت نگرفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.