مایکروسافت در حال مذاکره برای خرید دیسکورد Discord به مبلغ ۱۰ میلیارد دلار

مایکروسافت در حال مذاکره برای خرید دیسکورد Discord به مبلغ ۱۰ میلیارد دلار

سرویس خدماتی پیام رسانی میان گیمرها به نام دیسکورد قرار است توسط مایکروسافت خریداری شود. این مطلبی است که این غول تکنولوژی در یکی از بیانیه خود اعلام کرده است که در حال مذاکره برای به توافق رسیدن برای خرید این شرکت بیش از ۱۰ میلیارد دلار است.

شرکت خدماتی Discord  به دلیل گسترش‌ و رشد بیزینسی خود به دنبال خریداران خوب برای وسعت بخشیدن به دامنه فعالیت خود می باشد. درست مانند پلتفرم Slack for gaming اپلیکیشن پیام رسان Discord که در آن قابلیت های به اشتراک گذاشتن صدا و ویدئو هم وجود دارد و هم اکنون در چندین پلتفرم مانند آیفون و مک و همین طور قابل اجراست. این سرویس در میان بیشتر گیمر ها بسیار استفاده می شود و هم اکنون بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر فعال در هر ماه دارد.

منبع خبری گیمینگ GamesBeat گفت که شرکت دیسکورد چندی است که علاقه چندین شرکت های بزرگ دیگر برای خرید این شرکت را کردند به خود جلب کرده است. همین باعث شده است که این شرکت بخواهد به این فکر کند که آیا در آینده می خواهد که به عنوان بخشی از یک شرکت دیگر به خود ادامه دهد یا نه. این منبع می گوید که کامل مطمئن است که مسئولان دیسکورد در حال مذاکره با چندین شرکت مختلف هستند و اگر پیشنهاد خوبی به آنها بشوند یقینا پاسخ مثبت خواهند داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ مایکروسافت از جمله علاقه‌مندان جدی خرید این سرویس خدماتی می باشد. هر دوی شرکت‌های اپیک گیمز و آمازون نیز بر اساس گزارشات در حال مذاکره برای خرید دیسکورد هستند، اما به نظر می‌رسد آن مذاکرات هنوز از مراحل بحث های اولیه فراتر نرفته است. مایکروسافت به نظر می رسد که گزینه خوبی برای این خرید باشد زیرا کنسول ایکس باکس این شرکت نیز مورد توجه بسیاری از گیمرها قرار دارد و همین طور سرویس استریمینگ گیمی خود را نیز داراست.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *