مایکروسافت در حال آزمایش نسخه‌ای از سرویس گیم استریمینگ تحت وب برای iOS می باشد

مایکروسافت در حال آزمایش نسخه‌ای از سرویس گیم استریمینگ تحت وب برای iOS می باشد

مایکروسافت در حال توسعه و ساخت سرویس گیم استریمینگ ایکس کلاد خود برای ios می باشد  که بتواند به تنهایی به کمک یک مرورگر وب قابل اجرا باشد.

سرویس استریمینگ مایکروسافت ایکس کلاد یک سرویس تحت کلاد می باشد که کاربران می توانند با داشتن کنسول های ایکس باکس کلیه یا حتی وسایل دیگر،  کلیه گیم های به روز جهان را در آن بازی کنند.

تا به حال این پلتفرم بر روی تبلت ها و گوشی های اندروید به طور کامل قابل استفاده است و همینطور کلیه پلتفرم های دیگری که توسط مایکروسافت کنترل می‌شود نیز قابلیت استفاده از این سرویس استریمینگ را دارند.

اما هنوز در گوشی های آیفون امکان استفاده از این سرویس گیمینگ تحت‌ وب وجود ندارد. این مسئله ممکن است در آینده نزدیک دچار تغییر شده به صورتی که مایکروسافت بر اساس گزارشات در حال آزمایش بر روی انتشار نسخه وب سرویس استریمینگ ایکس کلید خود می باشد.

به گزارش منابع خبری The Verge مهندسان مایکروسافت در حال آماده سازی نسخه پیش نمایشی از این سرویس خدماتی تحت وب می باشند. آنها اسکرین شات هایی از این سرویس را  نیز به عنوان مدرک به این منبع خبری ارائه داده اند.

این نسخه به طور کامل می‌تواند تحت مرورگر وب قابل اجرا باشد و گیمر ها قادر خواهند بود که از روی آن بازی های نظر خود را انتخاب و پس از آن بدون هیچ مشکلی از آن لذت ببرند. این بازی ها در حالت تمام صفحه یا فول اسکرین باز خواهد شد با این تفاوت که در درون ویندوز قرار دارد. 

لازم به ذکر است که برای بازی کردن گیم های پلتفرم نیاز به کنترلر گیم می باشد. هنوز مشخص نیست که گیم های موجود در چه رزولوشنی در این پلتفرم اجرا خواهد شد، اما به نظر نمی رسد که این رزولوشن بتواند ۴K باشد زیرا که ساختار درونی سرویس ایکس کلاد مایکروسافت در حال حاضر از سرور های ایکس باکس وان اس استفاده می کند که نمی تواند بدون ارتقا به سیستم سخت افزاری ایکس باکس ایکس به چنان رزولوشنی برسد. ولی پیش‌بینی می‌شود که در آینده نزدیک در شاهد این ارتقا باشیم.

مایکروسافت در حال آزمایش نسخه‌ای از سرویس گیم استریمینگ تحت وب برای iOS می باشد

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *