مایکروسافت اپ آفیس برای مک را با قابلیت حمایت از چیپ های اپل سیلیکون به روز رسانی کرد

مایکروسافت اپ آفیس برای مک را با قابلیت حمایت از چیپ های اپل سیلیکون به روز رسانی کرد

مایکروسافت نسخه جدیدی از اپلیکیشن آفیس خود برای مک را منتشر نموده است که شامل اپلیکیشن اکسل بروزرسانی شده با قابلیت حمایت برای مک ها و وسایل اپل سیلیکون می باشد. بر اساس یادداشتی که در ارتباط با این به‌روزرسانی منتشر شده است اپلیکیشن اکسل این قابلیت را از این به بعد دارد که بر روی مک های مجهز به چیپ سری ام ۱ اجرا شود بدون آنکه نیاز به استفاده از برنامه های مترجم حدواسط Rosetta 2 باشد.  این بدان معناست که هر کسی با داشتن مک های مجهز به چیپ های اپل سیلیکون مانند چیپ های M1، M1 Pro و M1 Max می تواند انتظار اجرای بسیار بهتری از اپلیکیشن اکسل را با مصرف بسیار پایین تر باتری داشته باشد.

این آخرین نسخه بروزرسانی شده برای اپلیکیشن آفیس ۲۰۱۹، آفیس Office LTSC 2021 برای مک و آفیس ۲۰۲۱ برای مک اعمال شده است.  این نسخه به روز رسانی شده از روی وب سایت مایکروسافت قابل خریداری بوده و بعد از خریداری دیگر احتیاج به تمدید خرید و یا پرداخت هزینه های اضافی دیگر نیست. کاربران می‌توانند این نسخه جدید را از برنامه اتو آپدیت مایکروسافت به نام (MAU) دریافت کنند. برای این منظور باید یکی از اپلیکیشن های مجموعه آفیس مانند ورد و یا اکسل را اجرا کرده و سپس در قسمت Help  بخش Check for Updates را پیدا کنند.

اپل یک برنامه انتقالی به نام Rosetta 2 را توسعه داد  که می تواند کدهای x86-64 را که برای مک های اینتل نوشته شده را بخواند. اما در این مورد مقداری از عملکرد سی پی یو  و همینطور مصرف باتری به دلیل برنامه های حد واسط تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. اما با استفاده از اپلیکیشنی که به طور اختصاصی برای مک های اپل سیلیکون به روز رسانی شده باشد اپلیکیشن ها می توانند با قابلیت عملکرد و کارایی حداکثر خود اجرا شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.