مایکروسافت اپلیکیشن کورتانا برای iOS و اندروید را از دور خارج کرد

مایکروسافت اپلیکیشن کورتانا برای iOS و اندروید را از دور خارج کرد

همانطور که انتظار می رفت مایکروسافت امروز اپلیکیشن موبایلی کورتانا را از دور خارج نمود. بنابراین در ادامه این مسیر این شرکت تمام پشتیبانی های سازگار با قابلیت های کورتانا را در وسیله های اندروید و iOS حذف نمود.

برای کسانی که با کورتونا آشنا نیستند، این اپلیکیشن همان کاری را که سیری و یا الکسا انجام می دهند برای مایکروسافت انجام می داد. این اپلیکیشن نوعی همیار گویا می باشد که می تواند به سوالات کاربران پاسخ داده و یا یک سری از مهارت های کوچک که به آن گفته می شود را به انجام برساند.

این اپلیکیشن موبایلی در ابتدا در نوامبر ۲۰۱۸ برای اولین بار شروع به کار کرد، اما ظاهراً هیچ موقع کاربران لازم و کافی پیدا نکرد که مایکروسافت بخواهد همچنان به فعالیت پشتیبانی آن ادامه دهد. همانطور که در صفحه پشتیبانی مایکروسافت گفته شده است در روز ۳۱ مارس اپلیکیشن موبایلی کورتانا دیگر قابل پشتیبانی نیست. اما لازم به ذکر است که همچنان کاربران می توانند در محیط های ویندوز از این اپلیکیشن استفاده کنند.

طرح اولیه برای توقف اپلیکیشن کورتانا برای اولین بار در جولای ۲۰۲۰ مطرح شد وقتی که مایکروسافت گفت که قرار است به جای کورتانا از اپلیکیشن جدیدی با توانایی های هوش مصنوعی در برنامه مایکروسافت ۳۶۵ استفاده کند و از آن موقع مایکروسافت مشغول بهبود رسانی‌ها و هماهنگی‌های بیشتر کورتانا با اپلیکیشن مایکروسافت ۳۶۵ بوده است.

در این مورد توانایی مانند مدیریت تقویم، ایمیل، برنامه ریزی جلسات، تعویض کاربران و گروهی کاربرد های دیگر به اضافه شده است. در ۲۰۲۱ مایکروسافت پشتیبانی از قابلیت کورتانا را در اسپیکر هایمان کوردان حذف نمود. این اسپیکر بلوتوثی بود که بر اساس فرمان های صدای کاربران می توانست دستوراتی را اجرا نموده و همینطور در اجرای  ترک های موسیقی مورد علاقه کاربران و یا پیدا کردن برنامه های رادیویی ویژه به کاربران کمک کند.

در این مورد کلیه کاربرانی که این اسپیکر را دارند می توانند از  شرکت مایکروسافت یک کارت هدیه ۵۰ دلاری که تا ۳۱ جولای ۲۰۲۱ اعتبار دارد دریافت کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.