مایکروسافت اج در راه پیشی گرفتن از سافاری به عنوان دومین مرورگر محبوب جهان

مایکروسافت اج در راه پیشی گرفتن از سافاری به عنوان دومین مرورگر محبوب جهان

مرورگر مایکروسافت اج بر اساس گزارش تحقیقاتی و آماری StatCounter reports می رود تا جای مرورگر سافاری را به عنوان دومین مرورگر دستکتاپ محبوب جهان بگیرد. بر اساس این داده‌ها در حال حاضر ۹.۵ درصد  از کامپیوترهای دسکتاپ در سراسر جهان از مرورگر اج که متعلق به شرکت مایکروسافت می باشد استفاده می کنند و از این لحاظ مقدار ۰.۳ درصد تنها با مرورگر سافاری اپل که در حال حاضر ۹.۸ دهم درصد می‌باشد فاصله دارد.

مرورگر گوگل کروم همچنان محبوب‌ترین مرورگر جهان با اختصاص ۶۵.۳ درصد از سهم بازار شناخته می شود و از طرف دیگر مرورگر موزیلا فایرفاکس مکان مکان چهارم را با در دست داشتن ۹.۱  درصد به خود اختصاص می دهد. در ژانویه ۲۰۲۱ مرورگر سافاری ۱۰.۳ درصد از سهم بازار را در دست داشت و به نظر می رسد که کاربران علاقه خودشان را نسبت به این مرورگر در طول زمان از دست می دهند. اگر این روند همچنان به پیش برود اپل از این لحاظ در آینده نزدیک به مکان سوم سقوط خواهد کرد.‌ اج و کروم در حال حاضر است از انجین های کرومیوم استفاده می‌کنند و بدان معناست که کرومیوم در آینده نزدیک سهم عمده مرورگر های کامپیوترهای دسکتاپ را از لحاظ محبوبیت و میزان مصرف به خود اختصاص خواهد داد.

در حالی که مرورگر اج در صحنه جهانی می رود تا از سافاری سبقت گیرد اما همچنین در آمریکای شمالی سافاری موقعیت قوی خود را حفظ کرده است و ۱۶.۸ دهم درصد از کامپیوترهای دسکتاپ را به خود اختصاص داده است که نسبت به اج که سهم بازار ۱۱.۹ درصدی دارد محبوب تر است.  در اروپا مرورگر اج چندی پیش از سافاری پیشی گرفت و در حال حاضر ۱۰.۹ درصد از سهم بازار را نسبت به سافاری که ۹.۹ دهم درصد است به خود اختصاص می دهد.

در آسیا نیز سافاری ۵.۴ درصد از سهم بازار را دارد که نسبت به اج که ۷.۴ درصد سهم بازار را دارد برتری قابل توجهی را نشان داده و آن را پشت سر گذاشته است. اما در ارتباط با پلتفرم موبایل سافاری دارای موقعیت بهتری است و مکان دوم را در حال حاضر با ۲۶.۷ درصد از بازار دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.