مایکروسافت آفیس با حمایت اپل سیلیکون M1 در دسترس عموم قرار می گیرد

مایکروسافت آفیس با حمایت اپل سیلیکون M1 در دسترس عموم قرار می گیرد

اپلیکیشن اصلی مایکروسافت که شامل کلکسیونی از برنامه های ورد، اکسل، PowerPoint، و Outlook در مایکروسافت ۳۶۵ است برای سازگاری با مک های اپل سیلیکون M1 به روز رسانی شد و اپلیکیشن‌های بیشتری از مایکروسافت نیز به زودی آماده  انتشار می شوند.

شرکت مایکروسافت اعلام نمود که بیشتر اپلیکیشن های مایکروسافت ۳۶۵ که سابقاً به نام آفیس ۳۶۵ معروف بود به روز رسانی شده است و تمام آن اپلیکیشن ها در حال حاضر یونیورسال هستند یعنی می توانند در مک های با چیپ اینتل و اپل سیلیکون بدون مشکلی اجرا شوند. مایکروسافت در کنار حمایت مک های های مجهز به چیپ های اینتل معروف ترین اپلیکیشن های خود را نیز آماده برای سازگاری با مک های جدید اپل سیلیکون می کند.

Bill Doll مسئول مارکتینگ محصول های مایکروسافت بخش مایکروسافت ۳۶۵ در وبلاگ خود اعلام نمود:  ما بسیار خوشحالیم که امروز اعلام می کنیم نسخه جدیدی از آفیس مایکروسافت ۳۶۵ خود را برای اپلیکیشن های مک به روز رسانی کرده ایم که بر روی کامپیوترهای مک بدون هیچ مشکلی قابل اجرا هستند.

این بدان معنی است که در حال حاضر اپلیکیشن های پرچم دار آفیس که شامل Outlook، ورد، اکسل، پاورپوینت و OneNote می باشند می توانند با سرعت بیشتر و با مزیت استفاده از عملکردهای بالای کامپیوترهای مک قابل اجرا باشند.

او در ادامه بیان داشت این باعث می شود که کاربران بهتر بتوانند بر روی آخرین مدل های مک بوک ایر و مک بوک پرو ۱۳ اینچ و مک مینی های مجهز به چیپ های اپل سیلیکون M1 از برنامه‌های ما از مزیت کامل برنامه‌های ما سود ببرند.

او هم چنین  گفت که اپلیکیشن‌های جدید آفیس یونیورسال هستند و این بدان معناست که  آنها می‌توانند بدون هیچ مشکلی  روی هر دو چیپ های اینتل و مک قابل اجرا باشند. این اپلیکیشن ها نه تنها بسیار سریع قابل اجرا بوده بلکه آنها از لحاظ طراحی ظاهری نیز خیلی زیبا هستند زیرا که برای هماهنگی با سیستم عامل macOS Big Sur به طور منحصربه فردی طراحی شده اند.

لازم به ذکر است که اپلیکیشن یونیورسال مایکروسافت ۳۶۵ برای کامپیوتر های اپل سیلیکون هنوز برای عموم در دسترس نیست امابر اساس قول مایکروسافت قرار است تا ژانویه ۲۰۲۱ تحت عنوان آفیس استارت در دسترس عموم قرار گیرد.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *