ماموران ضد رقابتی استرالیایی اپلیکیشن های iOS پیش نصب شده را مورد انتقاد قرار دادند

ماموران ضد رقابتی استرالیایی اپلیکیشن های iOS پیش نصب شده را مورد انتقاد قرار دادند

به عنوان بخشی از روند تحقیق و بررسی بر روی سلطه و غلبه اپ استور و همینطور گوگل‌ پلی، ماموران کمیسیون ضد رقابتی استرالیا از اپل خواستند که به کاربران برای ارائه اپلیکیشن های از پیش نصب شده یا پیشفرض انتخاب بیشتری را قائل شود.

مطابق با آنچه که توسط منبع خبری ZDNet منتشر شده است مشخص می کند که این دو کمپانی غول پیکر با توجه به غلبه هایی که از لحاظ سیستم‌های موبایلی بر کاربران دارند می توانند اپلیکیشن های ساخت خود را در رقابت با سایر اپلیکیشن‌های موجود به خورد مشتریان دهند. ولی آنها اشاره می کنند که روند ارائه اپلیکیشن های پیش فرض باید به گونه‌ای باشد که مصرف کنندگان انتخاب بیشتری را برای اپلیکیشن های پیش فرض و پیش نصب شده بر روی سیستم خود داشته باشند.

این راه حل می‌تواند به مصرف‌کنندگان کنترل بیشتری را از لحاظ اپلیکیشن هایی که به طور کامل نیازهای آنها را پاسخ می دهد ارائه کند و از این لحاظ رقابت میان اپلیکیشن ها سالم تر و منصفانه تر خواهد بود. ماموران ضد رقابتی  این راه حل جدید که را انتخاب اپ های پیش فرض گذاشته‌اند پیش از این در آندروید دیده شده است.

این ویژگی است که به کاربران گزینه های مختلفی را برای مرورگرها و موتورهای سرچ مختلف ارائه می دهد تا آنها خود بتوانند تصمیم بگیرند.

در روسیه به عنوان مثال اپل چندی پیش مجبور شد که مطابق قوانین جدید این کشور اپلیکیشن های پیش فرض را در روی صفحه در موقع راه اندازی اولیه وسیله نشان مشتری دهد تا مشتری خود تصمیم بگیرد که کدام یک از اپلیکیشن ها را تمایل دارد که دانلود و استفاده کند.

در روسیه نیز کاربران قادرند که بر اساس قوانین جدید این کشور مرورگر پیش فرض سیستم و همینطور اپلیکیشن ایمیل و موتور جستجوی پیش فرض را در قسمت تنظیمات تغییر دهند. کمیته ضد رقابتی عقیده دارد که اگر گوگل و اپل همچنان اپلیکیشن های ساخت خود را در صفحه اول به صورت پیش فرض به مشتریان ارائه دهند، رقابت میان اپلیکیشن‌ها را از بین برده و از این لحاظ در آینده خلاقیت نیز به خطر می‌افتد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.