لاک اسکرین های جدید و نوتیفیکیشن های تازه در میان بهبود رسانی‌های iOS 15

لاک اسکرین های جدید و نوتیفیکیشن های تازه در میان بهبود رسانی‌های iOS 15

گزارش جدیدی ادعا می‌کند که iOS 15 و iPadOS 15 دارای سیستم های نوتیفیکیشن جدید و باز طراحی شده هستند و علاوه بر آن تغییراتی در قفل صفحه نمایش لاک اسکرین ها داده شده و در کنار آن نیز گزینه های مربوط به حفظ حریم شخصی نیز تقویت شده است.

سیستم های عامل iOS 15 و iPadOS 15 انتظار می رود که در کنفرانس جون WWDC 2020 معرفی شوند و مدتی بعد از آن در دسترس عموم قرار گیرند. این سیستم‌ های عامل iOS 15 و iPadOS 15 بر اساس گزارشات جدید دارای قابلیت های باز طراحی شده ای هستند. گزارش های قبلی هم پیشنهاد کرده بودند که انتظار می‌رود که در آیکون اپلیکیشن ها نیز تغییراتی از لحاظ طراحی اعمال شود.

اما آخرین نشت ادعا می‌کند که بیشترین تغییرات در قفل صفحه نمایش و همین طور در صفحه هوم یا صفحه اصلی انجام شده است. بر اساس گزارش بلومبرگ تغییرات جدید بر اساس کد رمز SKY اعمال می شود. برای هر دو وسیله آیفون و آیپد عقیده بر این است که این ویژگی های جدید شامل لاک اسکرین های به روز رسانی شده باشند که در کنار آن تغییرات عمده‌ای در نحوه نشان دادن نوتیفیکیشن ها نیز به عمل آمده است.

بر اساس گزارشات آنها حالا با دکمه های کنترل ارائه می‌شوند و این بدان معنی است که کاربر می تواند بنا به دلخواه خود موقعیت و یا مکان آنها را تغییر دهد.  در کنار آن، با اعمال ویژگی “هنگام رانندگی مزاحم‌ نشوید”  نوتیفیکیشن ها می توانند در هنگامی که کاربر  مشغول سر کار است سایلنت شود و در هنگامی که کاربر در خانه است شروع به فعالیت کند.

بنابراین باید گفت که تغییرات جدید شامل کنترل بیشتر برای کاربر می باشد. این گزارشات ادعا می‌کنند که در لاک اسکرین ویژگی اضافه می‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد که بتوانند حالت و شرایط زمان حال خود خود را تغییر دهند. به عنوان مثال کاربر می تواند بر روی لاک اسکرین خود شرایطی مانند “در حال خواب” “در حال کار کردن” و  غیره را برای مشخص نمودن حالت زمان خود به کار ببرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *