قوانین جدید اپ استور در سال ۲۰۲۲ برای فیسبوک ۱۰ میلیارد دلار هزینه دارد

قوانین جدید اپ استور در سال ۲۰۲۲ برای فیسبوک ۱۰ میلیارد دلار هزینه دارد

فیسبوک اعلام داشته است که قوانین جدید امنیتی حفظ حریم شخصی کاربر که در اپل استور ایجاد شده است  استفاده از داده های کاربران را برای این پلتفرم بسیار محدود می کند و این عمل در سال  ۲۰۲۲ برای این شرکت ۱۰ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

فیسبوک دیروز اعلام نمود که ۳۳ میلیارد دلار فصلی داشته است. هر چند که این میزان درآمد بیشتر از حد مورد انتظار کارشناسان بوده است اما این شرکت پیش بینی می کند که در کوارتر اول ۲۰۲۲ همزمان با اعمال تغییرات جدید امنیتی اپ استور مقداری در میان ۲۷ و ۲۹ میلیارد دلار را درآمد خواهد داشت که حتی کمتر از مقدار ۳۰ میلیارد دلار مورد انتظار می باشد.

در این مورد فیسبوک عملکرد ضعیف خود را در زمینه میزان درآمد تا حد زیادی مربوط به قوانین جدیدی می‌دانند که اپل در مورد حفظ حریم شخصی کاربران در آیفون ها اعمال نموده است. لازم به ذکر است که اپل در سال گذشته همراه با به روز رسانی هایی که در محیط ios و همین طور اپل استور انجام داد کلیه اپلیکیشن ها را ملزم می کرد قبل از مورد استفاده قرار دادن داده‌های کاربر از  از او اجازه برای این عمل اجازه گرفته شود که این رویکرد جدید تا حد زیادی می تواند به کسب و کار با فیسبوک لطمه بزند.

  رئیس بخش اجرایی فیسبوک شریل سندبرگ در هنگام اعلام گزارش درآمد فصلی خود اعلام نمود که تاثیر تدابیر امنیتی و حفط حریم شخصی کاربر  می‌تواند برای کسب و کار فیسبوک بسیار چالش برانگیز باشد تا آنجا که در سال ۲۰۲۲ پیش بینی می شود که این شرکت به میزان ۱۰ میلیارد دلار از این تغییر خسارت را متحمل شود.

عوامل اجرایی فیس بوک عقیده دارند که اپل به دلیل آنکه از گوگل میلیاردها دلار بابت مقاصد تبلیغاتی درآمد کسب می‌کند آنچنان که باید به این شرکت سخت نمی‌گیرد بدان صورت که به عنوان مثال اپ گوگل کروم که که تا حد در زیادی داده های کاربران را جمع آوری می کند آنطور که باید توسط اپل محدود نشده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.