قطعی های وسیع برق در چین تامین کننده های اپل را تحت فشار قرار داده است

قطعی های وسیع برق در چین تامین کننده های اپل را تحت فشار قرار داده است

تامین کننده های اپل در چین در حال تقلا برای بالا نگه داشتن مقدار تولید بر اساس میزان مورد انتظار می باشند. این کارنجات در فصلی که تقاضای محصولات اپل در  آستانه تعطیلی های سال نو شدت می‌گیرد،  به دلیل قطعی های زیاد برق در کل کشور بر اساس منابع خبری نیکی آسیا دچار مشکلات عمده شده‌اند.

یکی از این منابع به منبع خبری نیکی آسیا گفت آنها چند وقتی است که با چنین مشکلی آنها روبرو بوده‌اند که قطعی برق بدون اعلام قبلی صورت می‌گرفت. اما از حالا به بعد هر هفته بر اساس زمانبندی هایی که از قبل اعلام می‌شود قطعی برق ها صورت می گیرد. بر اساس گزارشات تأمین کننده های اپل قبل از این نیز هشدار داده بودند که این قطعه های برق می تواند تولید انبوه محصولات را تحت تاثیر قرار دهد که عواقب آن حتی می تواند تا پایان امسال و یا بعد از آن نیز به طول بینجامد.

برخی تامین‌کننده ها همچنین گزارش کردند که در ارتباط با قطعی برق هیچگونه شفاف‌سازی و برنامه زمان بندی مشخصی وجود ندارد که آنها بتوانند بر اساس آن فعالیت خود را برای هفته بعد تنظیم کنند. یک منبع دیگر نیز که از تامین کننده های اپل می باشد در این مورد بیان نمود که عوامل حکومتی محلی در حال حاضر بر اساس ارزش فرآورده‌ها و محصولاتی که در آن منطقه تولید می شود زمان بندی قطع برق را تنظیم می کنند.

اپل همچنین به دنبال تقویت و یا افزایش میزان تولید اولیه در مدل های آیفون ۱۳ تا میزان ۹۰ میلیون واحد تا پایان سال می باشد که این مقدار ۲۰ درصد نسبت به ۷۵ میلیون سال قبل برای مدل های آیفون ۱۲ بیشتر است. این گزارش است که توسط بلومبرگ ارائه شده است.

همین طور گزارش هایی وجود دارد که برخی از مدل های اپل واچ سری ۷ دارای محدودیت های تولید و تأخیرهای بیشتری برای رسیدن به دست مشتریان برخوردار خواهند شد که از جزئیات آن نمی توان صحبت نمود تا زمانی که اپل  سفارش ها این مدل های جدید را آغاز کند تا بر اساس آن بتوان از گزارش کاربران جزئیات بیشتری را ارائه کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.