قانونگذاران هلندی به اپل دستور دادند که تغییرات در اپ استور را تا قبل از ۱۵ ژانویه سال بعد اعمال کند

قانونگذاران هلندی به اپل دستور دادند که تغییرات در اپ استور را تا قبل از ۱۵ ژانویه سال بعد اعمال کند

قانونگذاران کمیته ضد رقابتی هلند اپل را ملزم دانستند که باید مطابق با قوانین جدید این کشور تغییرات مورد نظر را در اپ استور بر اساس اعمال گزینه های جدید پرداختی برای اپلیکیشن های مختلف تا اوایل سال ۲۰۲۲ اعمال نماید.

ماموران اجرایی در این کشور در سال ۲۰۱۹ اپ استور را مورد تحقیقات و بررسی قرار دادند و متوجه شدند که این شرکت به گونه‌ای از غلبه اش در محیط اپل استور استفاده کرده و رقابت سایر اپلیکیشن‌ها را محدود کرده است.  در تصمیمی که در روز جمعه گرفته شد قانونگذاران هلندی قانونی صادر نمودند که بر اساس آن اپل لازم است که محیط اپ استور  برای هر اپلیکیشن گزینه های پرداختی جداگانه‌ای را لحاظ کند تا هر اپلیکیشنی بتواند کاربران را در صورت تمایل آنها به محیط خارج از اپ استور هدایت نموده تا بتواند پرداخت های لازم را در ارتباط با اپلیکیشن مورد نظر انجام دهند، بدون اینکه محدودیت‌ های اپ استور مانع آنها شود.

کمیته حمایت از حقوق مصرف کنندگان در هلند اپل گفت که در ۲۱ در سپتامبر ۲۰۲۱ این تصمیم گرفته شده است و در آن زمان اپل اظهار نظری را در ارتباط با این قانون اعمال ننمود. در این مورد باید گفت که اپل به صورت مشابهی در کشور کره جنوبی تحت فشار کمیته‌های ضد رقابتی قرار دارد در آنجا نیز باید گزینه های پرداختی داخل اپلیکیشنی را در اپ استور برای اپلیکیشن های آن کشور نیز فعال نماید.

این شرکت در ابتدا با این دستور موافقت نکرده است.  علاوه بر این اپل در ایالات متحده نیز بر اساس رأی دادگاه ملزم به تغییرات مشابهی در اپ استور می باشد که بر اساس آن می بایست به اپلیکیشن ها اپل این اجازه را بدهد تا بتوانند کاربران را به محیط خارج از اپ استور و احیاناً وب سایت های خود هدایت کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.