قانونگذاران آمریکایی طرح ضد رقابتی را به تصویب رساندند که عملکرد اپل و سایر شرکت‌های تکنولوژی را تحت تاثیر قرار می دهد

قانونگذاران آمریکایی طرح ضد رقابتی را به تصویب رساندند که عملکرد اپل و سایر شرکت‌های تکنولوژی را تحت تاثیر قرار می دهد

قانون گذاران آمریکایی امروز اعلام کردند که لایحه پرونده‌های ضد رقابتی را به تصویب رساندند که می‌تواند تغییرات بسیار اساسی در شرکت های غول پیکری که این صنعت تکنولوژی را به پیش ببرند ایجاد کند.  شرکت‌های عظیمی مانند اپل و آمازون فیسبوک و گوگل از آن جمله اند.

این نتیجه گیری و تصمیم نهایی در اثر ۱۶ ماه تحقیقات در ارتباط با موارد ضد رقابتی در شرکت‌های تکنولوژی مختلف که از سال ۲۰۱۹ آغاز شده بود صورت گرفته است و بخشی از آنها نیز مربوط به شهادت نامه و اظهارات تیم کوک و سایر مدیر عاملان  شرکت های تکنولوژی نظیر آمازون، گوگل و فیسبوک در دادگاه می باشد.

در حقیقت طرح هایی که امروز نهایی شده‌اند و به تصویب رسیده‌اند نتیجه یک گزارش  ۴۵۰ صفحه ای بوده است که از سال ۲۰۲۰ در کمیته‌های مختلف ضد رقابتی تهیه و بررسی شده است. از این میان ۵ لایحه به شرکت هایی نظیر اپل آمازون، فیسبوک و گوگل می شود.

  • فعالیت های نوآورانه آمریکایی و حق انتخاب آنلاین که می تواند از سلطه برخی از پلتفرم ها که دارای رفتارهای ضد رقابتی هستند جلوگیری نماید
  • فعالیت های رقابتی که از برای ایجاد یک محیط یک طرفه جلوگیری کرده و باعث رشد خلاقیت می شود
  • پایان دادن به فعالیت‌های مونوپولی که می‌تواند هرگونه توانایی برای پلتفرم های غالب و زور مدار را جلوگیری کند و باعث کاهش کنترل آنها در بیزینس های مختلف شود

لازم به ذکر است که برخی از کمپانی های رقیب اپل قبل از این بر روی این لایحه ها حمایت خود را ابراز داشتند. برای مثال شرکت اسپاتیفای در بیانیه‌ای گفته است که لایحه فعالیتهای نوآورانه آنلاین یکی از قدم های مهم برای رسیدگی به اعمال ضد رقابتی که در اکوسیستم اپل استور در جریان است خواهد شد و یکی از نشانه های روشنی است که می‌تواند در تاریخ تکنولوژی به عنوان یک تغییر جهت برای نیاز به یک سیستم پر از رقابت را در یک اقتصاد مبتنی بر اپلیکیشن ها به پیش ببرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *