قابلیت Spatial Audio برای اپل موزیک در ۷ جون رونمایی خواهد شد

قابلیت Spatial Audio برای اپل موزیک در ۷ جون رونمایی خواهد شد

بر اساس تیزر ویدیویی که برای معرفی رویداد WWDC اپل که قرار است در روز دوشنبه برگزار شود ترتیب داده شده است به نظر می‌رسد که اپل قابلیت Spatial Audio برای اپل موزیک را به عنوان یکی از عناوین اصلی برای معرفی در این مراسم در نظر گرفته است.

اپل قابلیت Spatial Audio را به عنوان قابلیت های اضافه شده در اپل موزیک به همراه قابلیت های دیگری نظیر Lossless در ماه می معرفی نمود و به کاربران وعده داد که این سرویس ها در ماه جون راه‌اندازی خواهند شد.

به نظر می رسد که قابلیت Spatial Audio حداقل قرار است که به زودی برای عموم در دسترس قرار گیرد. بر این اساس یک تیزر ویدیویی که در سایت ردیت تحت عنوان معرفی معرفی Spatial Audio منتشر شده است عموم را به دیدن این مراسم ویژه که قرار است در ۷ جون برگزار شود فرا خواند. ویژگی Spatial Audio یک تجربه شنیداری غوطه وری است که در کنار قابلیت دالبی اتموس قرار است که به اپل موزیک اضافه خواهد شد.  قابلیت Spatial Audio نست به حرکات سر کاربر نیز موقعیت پخش کانالهای صوتی مختلفی را تغییر می دهد و باعث می شود که منابع موسیقیایی نسبت به بدن کاربرد در موقعیت های مناسب قرار گیرد.

اپل پیش از این اعلام کرده است که هزاران  آهنگ را در اپل موزیک با ویژگی Spatial Audio قابل دسترس نموده است و قرار است که با گذشت زمان نیز این تعداد افزایش یابد. بر اساس آنچه که اپل اعلام نموده است هنوز دقیقا مشخص نیست که چه وسیله هایی قابلیت سازگاری با این ویژگی شنیداری را دارند. اما احتمال می‌رود که برای شنیدن این قابلیت ها حداقل نیاز به ایرپاد پرو یا ایرپاد مکس باشد.

انتظار می رود که اپل در رویداد WWDC خود از آخرین به روز رسانی ها در سیستم های نرم افزاری خود در آیفون, آیپد و مک نیز پرده برداری کند و احتمال می‌رود چند سخت افزار و وسیله ویژه نیز در این رویداد توسط اپل رونمایی شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *