قابلیت SharePlay به نسخه بتای macOS Monterey اضافه شد

قابلیت SharePlay به نسخه بتای macOS Monterey اضافه شد

اپل امروز اولین نسخه بتای سیستم عامل macOS Monterey را برای توسعه دهندگان منتشر ساخت و مشخص شد که این به‌روزرسانی شامل ویژگی می باشد که قبلاً در نسخه اصلی آن اضافه نشده بود. این ویژگی SharePlay نام دارد و قبلا در ios15 اضافه شده است.

بر اساس گفته که اپل قابلیت SharePlay در نسخه بتای macOS Monterey اضافه شده است. بنابراین آنهایی که این نسخه بتا را نصب نموده اند می توانند از طریق فیس تایم با دوستان و اعضای خانواده خود فیلم ها و موسیقی ها را با همدیگر تماشا کنند و آنها را به اشتراک بگذارند. قابلیت SharePlay قبلاً در سیستم های عامل iOS و iPadOS اضافه شد, اما در سیستم عامل macOS Monterey وجود آن هنوز اضافه نشده بود، ولی در این هفته اپل تصمیم گرفت این ویژگی را نیز در نسخه بتای سیستم عامل نیز  اضافه کند.

قابلیت SharePlay به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از ویژگی فیس تایم  به موسیقی گوش دهند و به تماشای فیلم بپردازند و حتی محتوای صفحه نمایش خود را با افرادی که در حال چت کردن با آنها هستند به اشتراک بگذارند. قابلیت SharePlay با سرویس های خدماتی اپل نطیر اپل تی وی،  اپل فیتنس پلاس و اپل موزیک قابل استفاده می باشند. از طریق آن کاربرانی که در این سرویس های خدماتی ثبت نام نموده اند می توانند در حین استفاده از خدمات این سرویس آنها را نیز با دوستان خود از طریق صفحه نمایش به اشتراک بگذارند.

البته این قابلیت همچنین با برخی از اپلیکیشن های ترد پارتی که به اپل تعلق ندارند نیز قابل استفاده و دستیابی می باشد. توسعه دهندگانی که قبل از این برای پلتفرم های وسایل ios قابلیت SharePlay را برای اپلیکیشن های خود فعال نموده اند از حالا به بعد می توانند قابلیت SharePlay را نیز برای اپلیکیشن های کامپیوترهای مک نیز اعمال کنند. البته نسخه بتای macOS Monterey در حال حاضر فقط برای توسعه دهندگان منتشر شده است و به کاربران عادی دانلود و استفاده از آن توصیه نمی شود، چون ممکن است دارای برخی باگ های نرم افزاری بوده و به سیستم آنها آسیب وارد کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.