قابلیت ProRAW  به اپ اینستاگرام آیفون اضافه شد

قابلیت ProRAW  به اپ اینستاگرام آیفون اضافه شد

از روز جمعه ۱۸ دسامبر اپلیکیشن اینستاگرام برای آیفون بروز رسانی جدیدی را دریافت کرد که مطابق با آن این اپلیکیشن قابلیت ProRAW را پیدا خواهد کرد. لازم به ذکر است که این قابلیت در حال حاضر فقط برای آپلود یا بارگذاری عکس ها و نه برای ویرایش و کپچر کردن آنها قابل اجراست.

قابلیت Apple ProRAW همراه با بروز رسانی iOS 14.3 در دسترس عموم قرار گرفت و مطابق با آن اپلیکیشن‌های مختلف به آهستگی خود را برای استفاده از آن به روزرسانی و تطبیق می دهند. توسعه دهندگان اپلیکیشن می‌توانند با اضافه کردن کد ProRAW API به بخش اپلیکیشن دوربین و یا به بخش ابزار ویرایش عکس، آن اپ را برای فرمت جدید بروزرسانی کنند.

ProRAW برای خودش یک فرمت تصویری محسوب نمی شود اما شامل  پکیجی است که حاوی  فایل DNG یا نگاتیو دیجیتالی می باشد و اطلاعات اضافی برای مقاصد حرفه ای را در خود جای می دهد. این قابلیت همان طور که از نامش پیداست دوربین آیفون را قادر می سازد تا بتواند عکس هایی با فرمت ProRAW که دارای حجم بسیار بزرگ و کیفیت بسیار بالا می باشند را ضبط کند.

این بدان معنی است که وقتی که کاربران عکس هایی با فرمت ProRAW می‌گیرند از این به بعد در اینستاگرام نیز می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند. بر اساس توئیتی از توسعه دهنده اپ اینستاگرام بخش iOS مشخص شد که این به روزرسانی در روز جمعه در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

این خبر که برای اولین بار در وبسایت iMore منتشر شد اعلام می‌دارد که ابزارهای ویرایشی در اینستاگرام هنوز قادر نیستند که از مزیت ProRAW و دیتا های مربوط به آن استفاده کنند بنابراین هنوز نامشخص است که چطور اینستاگرام این حمایت را به اپلیکیشن خود اضافه کرد.

به نظر می‌رسد که این تغییر فقط این امکان را می دهد که اینستاگرام عکس های با این فرمت را به درستی نشان دهد. اینستاگرام می توانست حمایت از قابلیت ProRAW را نیز به بخش ویرایشی و دوربین خود نیز اضافه کنند اما هنوز چنین امکانی بوجود نیامده است.

این بروز رسانی جدید این امکان را می دهد که هر عکسی را که شما از آیفون ۱۲ پرو خود بر روی اپلیکیشن اینستاگرام آپلود کنید به درستی بر روی آن نشان داده خواهد شد. بنابراین توصیه می شود که عکس ProRAWخود را قبل از آپلود در اینستاگرام از طریق اپلیکیشن دوربین در آیفون گرفته و سپس آن را در اینستاگرام قرار دهید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *