قابلیت پروموشن انتظار می رود تنها برای مدل های آیفون ۱۴ پرو به کار رود

قابلیت پروموشن انتظار می رود تنها برای مدل های آیفون ۱۴ پرو به کار رود

بر اساس نظر یک تحلیلگر  معتبر قابلیت پروموشن درست به مانند آنچه که در مدل های آیفون ۱۳ پرو وجود دارد فقط در مدل های پیشرفته آیفون ۱۴ پرو به کار گرفته خواهد شد. راس یانگ که تا به حال سابقه بسیار دقیقی در مورد پیش‌بینی محصولات آینده اپل و اطلاعات مربوط به آنها ارائه داده است در توییتی اعلام نمود که قابلیت پروموشن برای تمام مدل های آیفون ۱۴ به کار نخواهد رفت و فقط برای مدلهای پرو محدود خواهد شد.

این در تناقض با گزارش‌های قبلی می باشد که ادعا می کرد اپل ویژگی پروموشن را برای تمام مدل های آیفون ۱۴ بکار خواهد برد.  راست یانگ در توییتی اعلام می‌کند که تامین کننده صفحه نمایشگر اپل به نام BOE قرار است که نمایشگرهای LTPO OLED را برای مدل های پایه یا ارزان تر  آیفون ۱۴  تامین نماید. اما همچنین اضافه نمود که این شرکت دارای ظرفیت تولید کامل برابر برای این منظور نمی باشد. از طرف دیگر سامسونگ نیز برای مدل های آیفون ۱۳ پرو تامین کننده اصلی نمایشگرهای اپل LTPO OLED می باشد.

علاوه بر این که یک گزارش در سال قبل همچنین ادعا نمود که ال‌جی نیز قرار است ساخت نمایشگر های LTPO OLED را برای اپل از این سال شروع  کند. اپل برای اولین بار ویژگی پروموشن را در مدل های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس در سپتامبر ۲۰۲۱ معرفی نمود. ویژگی پروموشن باعث می شود تا صفحه نمایش به صورت خودکار نرخ تازه خود را تا حد ۱۲۰ هرتز تغییر دهد و این باعث می شود تا کاربر در هنگام تماشای محتوا و اسکرولینگ تجربه روان تری را داشته باشد.

نرخ تازه بر روی این صفحه های نمایش می تواند تا حد ۱۰ نیز کاهش یابد که این امر تا حد زیادی مصرف باتری و صرفه‌جویی می‌کند. اپل تا به حال ویژگی پروموشن را برای محصولات محدودی مانند آیفون ۱۳ پرو و آیپد پرو به کار برده است و همینطور مک بوک پرو های جدید ۱۴ و ۱۶ اینچی نیز از این تکنولوژی برخوردار می باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.