قابلیت قفل کردن فولدر ها در اپلیکیشن فوتوز گوگل به ios می آید

قابلیت قفل کردن فولدر ها در اپلیکیشن فوتوز گوگل به ios می آید

کاربرانی که از گوگل فوتوز بر روی آیفون و آیپد خود استفاده می کنند به زودی قادر خواهند بود که تصاویر خصوصی خود را با استفاده از آن در درون فولدر هایی که توسط پسورد های بسیار ایمن حفظ می شود نگه دارند. زیرا که این قابلیت به زودی قرار است که به به نسخه ios این اپلیکیشن اضافه شود.

این قابلیت در حال حاضر فقط به گوشی‌های همراه پیکسل ساخت شرکت گوگل مختص می‌باشد که در حقیقت یک نوع فولدر ایمن شده با پسورد می باشد که کاربران از طریق آن می‌توانند عکس ها و ویدیوهای خود را در این اپلیکیشن در یک مکان جداگانه و با استفاده از پسورد های بسیار ایمن و یا حتی از طریق اعمال اثر انگشت آنها را از دید عمومی محافظت کنند. تمام فایل های مدیا که در این فولدر نگهداری می‌شود کاملاً مخفی می باشد و به این معنی است که عکس های موجود در این فولدر هنگامی که کاربر اپلیکیشن گوگل فوتوز و یا هر اپلیکیشن دیگر در وسیله استفاده می‌کند نشان داده نمی شوند.

بر اساس اعلامیه گوگل این قابلیت به زودی در اوایل سال بعد به پلتفرم ios اضافه می‌شود و نکته دیگر آن است که هرگونه بکاپ بر روی کلاد از آیتم هایی که در فولدر های لاک شده انجام شده است به طور خودکار از سرورهای گوگل حذف می شود.

البته قابل ذکر است که اپل اپلیکیشن فوتوز موجود در آیفون چنین قابلیتی را ارائه نمی کند اما در آن گزینه ای وجود دارد که با استفاده از آن می توان برخی عکس ها را از لایبراری اصلی مخفی نگه داشت ولی همچنان آلبوم می‌تواند در هنگامی که توسط کاربرد از اپلیکیشن های ترد پارتی را استفاده کند قابل مشاهده باشد. بنابراین کاملاً نمی‌تواند عکس های خصوصی را مخفی کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.