قابلیت فیس تایم برای هدست های AR/VR اپل احتمال می رود بر پایه مموجی و SharePlay باشد

قابلیت فیس تایم برای هدست های AR/VR  اپل احتمال می رود بر پایه مموجی و SharePlay باشد

بر اساس آخرین تحلیل های گزارشگر بلومبرگ مارک گورمن مموجی ها و همینطور قابلیت SharePlay می تواند تمرکز اصلی قابلیت های ارائه شده در فیس تایم در هدست های واقعیت ترکیبی اپل باشد که قرار است در آینده نزدیک به بازار ارائه شود. مارک  گورمن که تا به حال گزارش ها و تحلیل های بسیار دقیقی را در ارتباط با برنامه ها و پروژه های آینده اپل ارائه داده است قبل از این نیز گفته بود که هدست های واقعیت ترکیبی بر روی گیمینگ، ارتباطات و مدیا  بیشتر متمرکز خواهد شد.

همین طور شایعه است که این هدست از یک نوع سیستم عامل کاملاً متفاوت به نام rOS یا realityOS استفاده خواهد کرد.  مارک گورمن در آخرین خبر نامه خود انتظارات خود را در ارتباط با جزئیات نرم افزاری هدست های واقعیت مجازی اپل بیان می کند و تاکید دارد که هدست های AR اپل در هنگام قابلیت استفاده از فیس تایم بر روی دو خصوصیت و ابزار مهم مانند  ایموجی و SharePlay استوار می باشد. بر اساس شایعات موجود اپل از سال ۲۰۱۷ بر روی سیستم عامل realityOS در حال کار بوده و در هفته گذشته نیز برخی از کد های بکار رفته در این سیستم عامل در اپل استور توسط کارشناسان کشف شد.

اپل ایموجی ها را در سال ۲۰۱۸ همراه با سیستم عامل iOS 12 معرفی نمود اما قابلیت SharePlay را در سال قبل همراه با سیستم عامل iOS 15.1 معرفی نمود. گمانه زنی ها اینطور پیشنهاد می کنند که با توجه به‌ این که اپل در  سال‌های اخیر قابلیت های جدید متنوعی را مانند ARKit ، قابلیت جهت یابی از طریق قدم زدن با کمک تکنولوژی AR در اپل اپس مپس، ویژگی شنیداری Spatial Audio ، قابلیت ردیابی حرکات سر، اسکنر لیدار را ارائه داده است منطقی بنظر می رسد که تمام اینها به همراه یکدیگر بتواند در هدست واقعیت ترکیبی اپل مورد استفاده قرار گیرد.

از آنجا که بسیاری از این خصوصیت از قبل در وسائل و سیستم‌های عامل دیگر توسط کاربران مورد استفاده قرار گرفته است،  کاربران به راحتی می توانند در هدست آینده نیز با این قابلیت ها بدون مشکل ارتباط برقرار کنند. توجه به این استدلال ها به نظر منطقی می رسد که مموجی ها و قابلیت SharePlay بخواهد بخشی از این استراتژی در هدست های اپل باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.