قابلیت جدید ناپدید شدن پیام ها “Vanish Mode” به چت فیسبوک و اینستاگرام اضافه شد

قابلیت جدید ناپدید شدن پیام ها “Vanish Mode” به چت فیسبوک و اینستاگرام اضافه شد

تنها بعد از گذشت دو هفته از اضافه شدن قابلیت “پیام های ناپدید شونده” Vanish Mode در واتساپ WhatsApp حالا  دو عضو  دیگر از خانواده اپلیکیشن های فیس بوک یعنی اینستاگرام و فیس بوک در چت از این قابلیت جدید بهره خواهند برد. مطابق با این قابلیت پیام ها درست بعد از بسته شدن صفحه گفتگو ناپدید خواهند شد.

برای فعال نمودن این قابلیت در iOS کافیست انگشت خود را در بخش پایینی صفحه نمایش گوشی همراه خود در صفحه چت قرار داده و به سمت بالا بغلتانید و سپس از طریق گزینه موجود این قابلیت را فعال کنید. بعد از آنکه این قابلیت فعال شد وقتی که یک پیام فرستاده می‌شود تا لحظه‌ای روی صفحه باقی می‌ماند که صفحه خاموش نشده و یا کاربر به اپلیکیشن دیگری نرود. اما به هر حال شما می توانید قبل از ناپدید شدن پیام ها از آنها اسکرین شات تهیه نمایید.

لازم به ذکر است که قابلیت ناپدید شدن پیام Vanish Mode پیش از این در بخش گفتگو های مخفی secret conversation وجود داشت اما برای فعال کردن به چند مرحله تنظیم نیاز داشت و کاربران می بایست که برای ناپدید شدن پیام ها از تایمر استفاده می‌کردند. توضیح این مطلب لازم است که استفاده از قابلیت جدید در اینستاگرام نیاز به این دارد که کاربر ابتدا اکستنشن یا افزونه قابلیت های جدید را به اینستاگرام اضافه ‌کند.

شرکت فیس بوک اخیراً قابلیت ناپدید شدن پیام ها Vanish Mode را برای تمام کاربران واتساپ WhatsApp  فعال نمود. این قابلیت امکان این را می دهد که پیام ها عکس ها و ویدئو ها بعد از هفت روز به طور خودکار ناپدید شوند. البته ذکر این نکته لازم است که قابلیت ناپدید شدن پیام ها در حال حاضر فقط برای ایالات متحده فعال است ولی بر اساس بیانیه فیسبوک قابلیت اخیر به زودی برای اینستاگرام در برخی کشورهای دیگر نیز فعال خواهد شد.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *