قابلیت تمدید سرویس AppleCare پلاس از حالا به بعد در فرانسه ایتالیا و اسپانیا فعال شد

قابلیت تمدید سرویس AppleCare پلاس   از حالا به بعد در فرانسه ایتالیا و اسپانیا فعال شد

اپل این هفته برای سرویس های AppleCare پلاس برای وسیله های آیپد آیفون و اپل واچ قابلیت تمدید سرویس هایی که در حال منقضی شدن می باشند را برای کشورهای بیشتری از قبیل فرانسه، ایتالیا و اسپانیا امکان‌پذیر ساخت. قبل از این قابلیت تمدید برای سرویس AppleCare پلاس در مورد وسیله های آیفون و آیپد آیفون و اپل واچ فقط به آمریکا انگلستان استرالیا کانادا و آلمان و ژاپن محدود می شد و در حال حاضر ۳۳ کشور این سه کشور جدید نیز به قادر خواهند بود از این از ویژگی تمدید این سرویس جهت وسیله های خود استفاده کنند.

در تمام کشورهایی که واجد شرایط می باشند اگر شما برای هزینه سرویس AppleCare پلاس وسیله های اپل واچ، آیپد و آیفون را از پیش‌ پرداخت کنید قادر خواهید بود که حق سرویس خود را به صورت ماهانه تمدید کنید. اپل می‌گوید که این ویژگی جدید باید در ظرف ۳۰ روز  مانده به موقعی که هنوز سرویس اولیه منقضی نشده  توسط مشتری خریداری شود و مشتریان برای آنکه دریابند که واجد شرایط برای استفاده از این سرویس می باشند می توانند به سایت mysupport.apple.com مراجعه کنند و کلیه مراحل و دستورالعمل ها در آن صفحه توضیح داده شده است.

لازم به توضیح است که اپل به جز در محل‌هایی که از لحاظ قانونی اجازه آن را دارد نوتیفیکیشن های مربوط به منقضی شدن حق سرویس AppleCare پلاس را برای مشتریان ارسال نمی‌کند.  بنابراین مشتریان باید شخصا برای مشاهده وضعیت پلن خود به وب سایت مربوطه مراجعه کنند.

اما برای چین اپل یک پلن قابل تمدید به صورت جداگانه را در نظر گرفته  و بدین صورت که مشتریانی که پلن اولیه آنها منقضی شده قادر خواهند بود به صورت به مدت یک سال این پلن را تمدید کنند. سرویس AppleCare پلاس  می تواند حتی وقتی وسیله از زمان گارانتی خود خارج نیز برای مشتریان به کار رود و همینطور مشتریان اگر در هر دوازده ماه به طور تصادفی و وسیله های شان دچار مشکلی شود توسط این سرویس مورد تعمیر قرار می‌گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.